Płyta indukcyjna biała czy czarna – Czy warto zakupić białą płytę indukcyjną?

Wszechobecna biel dotarła już do płyt kuchennych. Mamy białe meble w kuchni, ściany, podłogi. Kolor ten kojarzy nam się z elegancją, klasą i ponadczasowością. Nie tak dawno temu na rynku sprzętu AGD pojawiła się biała płyta indukcyjna, która bardzo szybko zyskała swoich zwolenników. Czy warto się na nią skusić?

Płyta indukcyjna biała czy czarna – wady i zalety obu modeli

Biel jest ulubionym kolorem wnętrz. W zestawieniu z drewnem, kamieniem, czy metalem tworzy ponadczasową aranżację. W odpowiedzi na nieustannie modne białe kuchnie, producenci oferują sprzęt AGD również w tym kolorze. Oprócz lodówki czy mikrofalówki, do grona urządzeń w tym kolorze dołączyły też płyty indukcyjne. Płyta indukcyjna biała czy czarna pracować będą tak samo – tutaj różnice są tylko wizualne. Biała płyta indukcyjna ma tę zaletę, że wszelkie zarysowania, smugi czy kurz będą na niej mniej widoczne, aniżeli na czarnej ceramice. Nie oznacza to jednak, że białej płyty nie trzeba czyścić. Trzeba, jak każdą inną. Jeśli mielibyśmy wskazać wady, byłaby to różnorodność w odcieniach bieli. Dobrze wiemy, że niektóre przechodzą w błękit, inne w żółć. Jak więc idealnie dopasować kolor płyty do blatu czy mebli, tak, aby stanowiły jedną całość? Może to nie być takie proste. Weźmy też pod uwagę, że sam sprzęt AGD, jeśli postawimy na biel, tez może się różnić odcieniem, choćby ze względu na inną linię produktowej. Jeśli uda nam się idealnie dopasować odcień płyty do reszty kuchennej aranżacji, efekt może być naprawdę zaskakujący. Na bieli kurz i smugi będą się mniej odznaczać, jak na czerni, ale jeśli zabrudzimy płytę jedzeniem, bo np. coś nam wykipi, to trudno będzie tego nie zauważyć. Systematyczne utrzymywanie sprzętu w czystości, to podstawa jego prawidłowego działania i żywotności. Podsumowując kuchenka indukcyjna biała, może być nie tylko estetyczna, ale też praktyczna.

Czarna płyta indukcyjna – wady i zalety

W kuchniach najczęściej spotkamy czarny sprzęt. Płyty indukcyjne, jakie kilka lat temu zrobiły niejako rewolucję na rynku płyt kuchennych, początkowo produkowane były tylko w czerni. Ciężko było znaleźć białą indukcję. Zdecydowana większość nowoczesnego sprzętu, zarówno do zabudowy, jak i wolnostojącego, można było (i tak jest nadal) nabyć właśnie w tym kolorze. Elegancja czerń na dobre wpisała się w urządzenia kuchenne. Na czarnej ceramice bez problemu zobaczymy kurz, zarysowania czy smugi. Jednakże usunięcie wszelkich przypaleń powstałych w wyniku wykipienia potraw, może być znacznie trudniejsze na białej ceramice.

Biała płyta indukcyjna opinie

Opinie, jak to zawsze bywa – są podzielone. Niełatwo więc o jednoznaczne stanowisko w tej kwestii. Trudno też kwestionować fakt, że biel zawsze kojarzyć się będzie z elegancją i czystością, a pośród modnych dziś białych aranżacji kuchni – kuchnia indukcyjna biała idealnie wpasowuje się w całość. Czerń natomiast być może jest bardziej „bezpiecznym” rozwiązaniem, choćby z uwagi na fakt, że sprzęt w tym kolorze produkowany jest od wielu lat, przez co jakość wykonania może być bardziej sprawdzona.

Płyty indukcyjne w niestandardowych kolorach

Biel i czerń to niejedyne kolory, jakie oferują producenci sprzętu AGD. Do wyboru mamy jeszcze głównie jasne płyty indukcyjne. Płyta indukcyjna beżowa, choć mniej popularna, sukcesywnie zyskuje na popularności. Beżowa płyta indukcyjna idealnie będzie się prezentować z ciemniejszymi odcieniami brązu czy drewna. Również płyta indukcyjna szara jest dostępna na rynku. Ten kolor świetnie odnajdzie się w zestawieniu z białymi meblami z akcentami czerni. Jak widać, obecny rynek urządzeń AGD serwuje potencjalnym klientom prawdziwą kolorową ucztę. Daje to niesamowite możliwości atrakcyjnych aranżacji kuchennych.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter