Granatowa kuchnia – aranżacja dla lubiących kolory

Od lat bezapelacyjnie w polskich kuchniach króluje biel – ponadczasowa i elegancka. Nie oznacza to jednak, że inne kolory poszły całkowicie w odstawkę. W myśl powiedzenia do odważnych świat należy – ciemne i zdecydowane kolory mogą dać równie spektakularny efekt. Co powiecie na granatowe meble do kuchni? Przyjrzyjmy się granatowym inspiracjom.

Granatowa kuchnia – dla kogo?

Dla każdego! Dla każdego, kto chciałby gotować w pięknej, odważnej aranżacji. Granat to jeden z najbardziej tajemniczych kolorów, a jego odcienie – od ciemnych po jasne gwarantują niepowtarzalny klimat. Warto więc rozważyć granatową koncepcję, tym bardziej, że według PPP Paints to właśnie ciemny niebieski został kolorem roku 2020. Może coś w tym jest?

Czym kierować się przy wyborze granatowych mebli kuchennych?

Jak zawsze przy planowaniu aranżacji musimy mierzyć siły na zamiary – jeśli mamy niewielką kuchnię, jak najbardziej możemy zdecydować się na granat, ale wówczas nie zapominajmy o kontrastowych dodatkach. Większe pomieszczenie pozwoli na większą swobodę w działaniu. Całe sedno tkwi we frontach mebli. Świetnie sprawdzą się te na wysoki połysk, ale i matowe frezowane nadadzą wyjątkowy klimat.

Jak urządzić granatową kuchnię?

Granatowa kuchnia zazwyczaj nie kojarzy się z radością wspólnych potraw i rodzinną atmosferą – to przecież ciemna barwa. Czas jednak obalić ten mit, bo granatowe szafki kuchenne i umiejętnie  dobrane detale mogą stworzyć niezwykle spektakularny efekt. W tych barwach świetnie sprawdzi kuchnia otwarta z salonem, bo również i w nim kolor ten prezentuje się znakomicie. Granat świetnie kontrastuje z bielą. Możemy więc zdecydować się np. na dolne szafki w granacie, natomiast górne – w bielu. Jasności i elegancji doda też biała przestrzeń między szafkami. Połączenie tych obu kolorów sprawdzi się również w mniejszych kuchniach, gdzie proporcje bieli i czerni możemy odwrócić i zdecydować się, aby to granat stał się mocnym akcentem bieli.

Alternatywą dla bieli może być drewno, doda wnętrzu ciepła. Granatowa kuchnia z drewnem będzie bardziej szlachetnym rozwiązaniem. Dzięki różnym rodzajom drewna możemy osiągnąć idealnie odpowiadający nam rezultat. Drewno spowoduje, że marynistyczny klimat, jaki można przypisać wersji granatowej z bielą, w tym wypadku nie ma odzwierciedlenia. Takie połączenie sprawi, że wnętrzu dodamy minimalizmu i nowoczesności. Ciekawym rozwiązaniem będzie blat w kolorze drewna i np. górne szafki. Całości dopełnić może drewniany stół z krzesłami. Jeśli jeszcze nam mało drewnianych akcentów – możemy postawić również na drewnianą podłogę, która ociepli całość.

Dodatki do kuchni granatowej

Granatowe meble do kuchni potrzebują kontrastowych dodatków. Tych z kolei nie brakuje. Wszystko po to, by nadać wnętrzu ostateczny szlif pięknej stylowej kuchni. Granat uwielbia złoto. Co powiecie na złoty zlewozmywak, baterie, czy uchwyty frontów? Idealne połączenie, które zdecydowanie rekomendujemy. Jeśli nie przepadacie za złote – nie mniej efektowną alternatywą będą srebrne dodatki. Czy przekonała Was granatowa kuchnia? Inspiracje zajdziecie w galerii.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter