Co zamiast płytek do kuchni? Postaw na wykładzinę!

Wysokiej jakości podłoga w kuchni jest niezwykle istotna. Nie dość, że powinna być trwała i estetyczna, to również łatwa w utrzymaniu czystości. Od wielu lat najchętniej wybieranym rozwiązaniem są płytki i panele. A co z wykładziną PCV, która niegdyś popularna, mocno została w tyle? Okazuje się, że dziś przeżywa swoją drugą „młodość” i ma wiele zalet.

Czym jest wykładzina do kuchni? Wykładzina PCV a kuchnia

Wykładziny elastyczne są dziś pełnowartościową alternatywą dla kafli i paneli. I choć kojarzą nam się z wszechobecnym w latach 80. linoleum do kuchni, dziś nie ma z nim nic wspólnego. Wykładzina PCV może być imitacją wielu rozwiązań, a jej położenie jest znacznie łatwiejsze. Wykładzina elastyczna do kuchni, taka jak wykładzina PCV, oferuje szeroki wybór wzorów i kolorów, które mogą doskonale dopasować się do różnych stylów aranżacyjnych. Gumolit do kuchni stanowi również jedną z opcji ze względu na swoją trwałość, elastyczność oraz łatwość utrzymania w czystości.

Wykładziny kuchenne – wady i zalety tego rozwiązania

Wybierając wykładzinę podłogową kuchenną, musimy wziąć pod uwagę jej odporność na zabrudzenia i wilgoć, których w kuchni przecież nie brakuje. Pamiętajmy też, że wykładzina PCV w kuchni powinna być odporna na ścieranie – ruch w tym pomieszczeniu jest przecież dość spory. Z całą pewnością kryteria te spełniają płytki, jednakże do ich położenia najczęściej potrzebujemy fachowca – z wykładziną poradzimy sobie sami. Nie zapominajmy, że, jak kafle to i fuga, a w niej gromadzi się brud uciążliwy do usunięcia.

Utrzymanie czystości podłogi w kuchni

Wykładzina w kuchni to bardzo funkcjonalne rozwiązanie również w kwestii utrzymania czystości. Gładka jednolita powierzchnia sprawia, że umycie podłogi nie będzie uciążliwe. Z płytkami jest nieco inaczej. O ile możemy wybrać sobie kafle szkliwione, z których zanieczyszczenia schodzą bez problemu, o tyle z fugami już tak nie jest. I trudną znaleźć taką, która tego brudu nie przyjmuje. Mycie fug, często z pomocą szczoteczki do zębów, jest zdecydowanie uciążliwy i pracochłonny.

Czym kierować się kupując wykładzinę kuchenną?

Parametry techniczne to podstawa. Ścieralność, ale i klasa antypoślizgowa. A jeśli już o ślizganiu mowa, to naturalne jest to, że zarówno na płytkach, jak i wykładzinie podczas normalnego funkcjonowania raczej trudno o przewrócenie się, jednakże w przypadku wykładzin musimy wziąć pod uwagę możliwość gromadzenia się na niej wody. Tutaj z pomocą przychodzi specjalna powłoka, które temu zapobiega. Oczywiście, są różne jej stopnie zaawansowania – wedle naszych potrzeb.

Jak położyć linoleum?

Najlepszym sposobem jest klejenie, które zapewnia zarówno maksymalną trwałość, jaki i pozwala uniknąć efektu falowania. Aby położyć linoleum w kuchni należy pokryć klejem podłogę, na której będzie kladziona wykładzina PCV a następnie rozwinąć wykładzinę z roli. Całość należy dobrze docisnąć specjalnym wałkiem.

Pamiętajmy, że wysokiej jakości wykładzina PCV do kuchni jest w stanie spełnić nasze oczekiwania. Różnorodność dostępnych wzorów sprawia, że może stać się znaczącym elementem całej aranżacji.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter