Świąteczne inspiracje na Wielkanoc 2022 – kuchnia w kolorach wiosny

Bez różnicy czy masz kuchnię w stylu nowoczesnym, klasycznym, industrialnym czy transitional, pewne jest, że Wielkanoc to czas, kiedy do życia budzi się natura i to właśnie ona jest główną inspiracją i dominuje w aranżacji wnętrz.

Świąteczny wystrój w kuchni – modne dodatki

Kuchnia nie jest tylko miejscem, w którym przygotowujemy posiłki. To serce domu, w którym spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. To mekka towarzyskich spotkań. Dlatego warto zadbać o wystrój świąteczny także w tym pomieszczeniu. Wystarczy kilka drobnych dodatków, aby Twoja kuchnia zapachniała wiosną.

Bez względu na to czy Twoja kuchnia jest otwarta czy stanowi osobne pomieszczenie, rośliny to wielkanocny must have. To jeden z najmocniejszych trendów jaki wskazują dekoratorzy wnętrz w 2022 roku. Bazie, żonkile, gałązki bukszpanu, forsycje, tulipany i gipsówka. Już samo wypisanie tych wszystkich roślin przywołuje przyjemny obraz Wielkanocy. Surowe bukiety umieszone w ciekawym szkle, świetnie sprawdzą się w otwartych, nowoczesnych kuchniach, ale i w stylu transitional. Nadadzą one pomieszczeniu wielkanocnego charakteru i taka aranżacja kuchni z pewnością odświeży każde wnętrze.

A z jakim zapachem kojarzy Wam się Wielkanoc? Dla nas to wiosna i zapach przyrody, która budzi się do życia. Aby podkręcić zapach wiosny we wnętrzach lub jeśli nie jesteś fanem świeżych kwiatów, o przyjemną świąteczną atmosferę zadbaj inaczej i kup świece zapachowe. Na rynku dostępny jest pełen przekrój opcji. Świece zapachowe pachnące tulipanami, świeżą trawą, czy polnymi kwiatami podkreślą wielkanocny klimat.

Także tekstylne elementy wystroju wnętrz jak ściereczki, fartuszki, serwetki, obrusy z motywem roślinnym będą świetnym dopełnieniem wielkanocnej aranżacji wnętrz w Twoim domu.

Inspiracje do świątecznego wystroju – DIY

Jajka, króliczki, kurczaczki, tego z pewnością nie może zabraknąć podczas Wielkanocy, jednak zamiast kupować dekoracje w prosty sposób sam możesz zadbać o ich przygotowanie. Zaaranżuj otwarte pomieszczenie oraz czas z bliskimi. Wspólnie spróbujcie wymalować postacie z jajek czy zwinąć uszka królicze z serwetek.
Niezależnie od stylu Twojej kuchni i domu dekoratorzy wnętrz uważają, że kolory ziemi, pastele, zielenie świetnie sprawdzą się do wykorzystania w stworzeniu dekoracji wielkanocnych w stylu EKOfriendly.

Świąteczny wystrój kuchni – tradycyjnie

Bukiet z bazi i forsycji, jajka farbowane łupinami z cebuli, bukszpan ułożony na białym koronkowym obrusie, złote zdobienia na odświętnej zastawie, to tradycyjne dodatki wystroju, które kojarzą się z Wielkanocą od pokoleń. Tradycyjnie też jednym z kluczowych elementów świąt Wielkanocnych jest jedzenie. Dlatego warto zadbać o to w jaki sposób je przygotujemy i w następnej kolejności podamy. Coraz częściej w naszych domach kuchnia to otwarte pomieszczenie na salon, dlatego w ciekawy sposób możesz przygotować dekorację pod przygotowywane potrawy także na wyspie. Z powodzeniem możemy kreować wizualnie tę otwartą przestrzeń jedną większą dekoracją tak, aby i kuchnia i salon tworzyły jedną spójną kompozycję i dopełniały swoim wyglądem serwowane potrawy.

Nie potrzeba wiele, aby zbudować we wnętrzu uroczysty nastrój. Oczywiście jak ze wszystkim, są zwolennicy bardzo bogatych dekoracji i za każdym rogiem będzie ukrywał się zajączek, ale czasami mniej znaczy więcej i fani minimalizmu również w delikatny sposób mogą podkreślić ten uroczysty czas we wnętrzach swojego domu.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter