Oznaczenia na garnkach do indukcji – poznaj symbole graficzne na garnkach

Płyty indukcyjne zrobiły spore poruszenie na rynku sprzętu AGD. Zyskują coraz więcej zwolenników, którzy przekonują się do atutów urządzenia. Wiodącym jest niekwestionowana szybkość gotowania. Żeby jednak móc korzystać z urządzenia, musimy mieć odpowiednie naczynia. Konkretne symbole na garnkach odpowiedzą nam na pytanie, czy będą one współpracowały z naszym sprzętem. Oznaczenie indukcji posiada powinno posiadać każde naczynie, dedykowane do tego typu płyt.

Garnki indukcyjne – oznaczenie. Gdzie znajdują się oznaczenia na garnkach do indukcji? 

Tak, jak już wspomnieliśmy – użytkowników płyt indukcyjnych przybywa, w związku z tym naczyń, które są odpowiednie do tego typu sprzętu także. Jakie więc jest oznaczenie indukcji na garnkach? Oznaczenia garnków na indukcję znajdziemy nie tylko na ich spodzie, ale i etykiecie produktu. Symbol indukcji przedstawia sprężynę:

ind

Znak indukcji to pozioma zwojnica, która przypomina ciąg poziomych pętel. To bardzo czytelny symbol, więc nie powinno być problemu z poprawnym odczytaniem go. Niekiedy, dodatkowo możemy spotkać również dopisek „induction”.

Gdzie znajdują się oznaczenia na naczyniach ceramicznych do indukcji?

Dno garnka to miejsce, na kutym powinien być zamieszczony znak indukcji Możemy tez spotkać inne symbole, dotyczące korzystania z urządzenia na innych sprzętach. Materiał, z którego wykonane są garnki przeznaczone na indukcję to stal ferromagnatyczna. Kluczowe jest dno, które musi być idealnie płaskie. Tylko w momencie postawienia garnka na płycie urządzenia zacznie pracować, a garnek nagrzewać się. Garnki mogą być pokryte powłoką ceramiczną.

Znaczenie symboli na garnkach do indukcji – jak je czytać?

Symbole na garnkach odpowiedzą nam na pytanie, na jakich płytach możemy w nich gotować? W przypadku indukcji – na dnie garnka musi być zamieszczony znak cewki (zwoje). Jeśli z garnków można korzystać np. na płycie gazowej – powinniśmy zobaczyć symbol palnika. Symbole na naczyniach to zasadnicze kryterium, jakimi powinniśmy się kierować podczas zakupu garnków.

Czy zwykłe garnki i naczynia nadają się na indukcje?

Naczynia na indukcje muszą być wykonane ze specjalnego metalu – stali nierdzewnej. Najważniejsze jest jednak, by dno było ferromagnetyczne. Jeśli mamy problem z odnalezieniem symbolu cewki na garnku, to możemy w bardzo łatwy sposób sami sprawdzić, czy będzie on działał z płytą. Wystarczy przyłożyć do garnka magnes – jeśli się przyciąga, możemy jak najbardziej użyć naczynie na płycie indukcyjnej. Garnki na indukcje powinni mieć dno składające się z kilku warstw. Ich grubość to 5-10 mm, czyli ok.3-6 warstw. Przy zakupie garnków zwróćmy też uwagę na pokrywki i uchwyty. Warto wybrać te, które nie będą się nagrzewały podczas gotowania. Dobrym rozwiązaniem będą też rączki, które można zdemontować, a pokrywki wykonane z wysokiej jakości szkła odpornego na wysokie temperatury.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter