Kuchnia nowoczesna – jak urządzić i wyposażyć nowoczesną kuchnię

Trendy w aranżacji nowoczesnej kuchni są tak różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele nowych kuchni urzeka swoim wyglądem. Czym kierować się podczas aranżacji i jak sprawić, by w naszym domu zagościła kuchnia w stylu nowoczesnym, licząc się z naszym budżetem? Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Zapraszamy do lektury.

Wyposażenie nowoczesnej kuchni – jaki sprzęt AGD wybrać?

Nowoczesna kuchnia to najczęściej kuchnia otwarta. Wynikają z tego praktykowane dziś trendy jej aranżacji. Weźmy na przykład posadzkę – zwykle decydujemy się na zastosowanie w kuchni takiej samej podłogi, co w pozostałych pomieszczeniach strefy dziennej. Ten zabieg powiększa nam optycznie całą powierzchnię, a przejście pomiędzy nimi staje się bardziej płynne. Najczęściej spotykanym sposobem łączenia kuchni i salonu jest ustawienie wyspy. W strefie dziennej, oprócz wyspy nie może zabraknąć te stołu jadalnego. W małych kuchniach stół stawiany jest zwykle na granicy części kuchennej z salonem. Kuchnia nowoczesna to przede wszystkim kuchnia funkcjonalna i dostosowana do potrzeb. Tworzą ją nie tylko meble, ale i nowoczesne AGD. Tych na sklepowych półkach nie brakuje. Producenci z nawiązką odpowiadają na aktualnie panujące trendy, oferując różnego rodzaju sprzęty. Najwięcej jest tych, które cechuje prostota i minimalizm. Nowoczesna płyta gazowa czy nowoczesny piekarnik to dziś podstawowe wyposażenie większości kuchennych pomieszczeń. AGD w zabudowie zamiast sprzętów wolnostojących to najlepszy sposób na stworzenie funkcjonalnej kuchni o spójnym wyglądzie. Takie rozwiązanie sprawi, że poszczególne urządzenia idealnie zostaną dopasowane do  wnętrza. Nowoczesna zabudowa kuchni i sprzęt AGD taki, jak: lodówka, piekarnik, okap, mikrofalówka, płyta indukcyjna będzie optymalnie dopasowany do całego pomieszczenia.

Obecnie obowiązujący trend jest odpowiedzią na potrzebę kompleksowego zagospodarowania przestrzeni, a przy tym nadania miejscu oryginalnego klimatu. Kuchnia nowoczesna to najczęściej wnętrze w jasnym kolorze. Aby całości nadać spójny charakter, ważne jest, aby aranżacja nowoczesnej kuchni była minimalistyczna, prosta i funkcjonalna.

Nowoczesne meble kuchenne – Pomysł na aranżacje nowoczesnej kuchni ze smakiem

Nowoczesne meble kuchenne to najczęściej proste jasne fronty na wysoki połysk, bez odstających uchwytów. Kuchnia, czyli serce domu, to miejsce, które bardzo chętnie eksponujemy i dokładamy wszelkich starań, aby było przytulne. Tym bardziej, że zgodnie z obowiązującymi trendami, łączymy ją z salonem, tworząc przestrzenny aneks kuchenny. Daje to możliwość spotkania całej rodziny przy wspólnie przygotowywanym posiłku. Aranżacja nowoczesnej kuchni to przede wszystkim minimalizm, ale nie może w niej zabraknąć dobrego smaku. Czasem nowoczesna kuchnia może wręcz sprawiać wrażenie wnętrza zbyt sterylnego. Główną rolę odgrywają meble kuchenne. Nowoczesne inspiracje to także duża ilość światła i połysku. Meble w nowoczesnej kuchni są proste, ale to nie odbiera im funkcjonalności i optymalnego przechowywania. Charakterystyczną cechą takich wnętrz jest wysoka, jednolita zabudowa wyposażona w szafki i nowoczesny sprzęt AGD.

Kuchnia nowoczesna – poznaj panujące trendy

Co dziś króluje w kuchennych trendach? Nowoczesna kuchnia z salonem? Nowoczesna kuchnia z wyspą? Jak najbardziej oba rozwiązania są bardzo popularne. Cenimy sobie przestrzeń, stąd zwykle nie separujemy kuchni, a łączymy ją z salonem. Wyspa na środku, zwykle z płytą kuchenną, to centralny punkt, wokół którego możemy się swobodnie przemieszczać. Do tego pojemne szafki z wysoką zabudową, designerskie detale i oświetlenie. Z całą pewnością kuchnia nowoczesna to dziś połączenie funkcjonalności z niebanalną estetyką.

Kuchnie nowoczesne – inspiracje

O ile można dokładnie opisać panujące trendy, o tyle nic pełniej nie przekaże aranżacji, jak zdjęcia. Przedstawiamy kilka propozycji nowoczesnych kuchennych wnętrz.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter