SCR Onet
Raty RRSO 0%
Kup teraz!
Tylko do
31.12.2021 r.

Inteligentne okapy

By osiągnąć doskonały efekt nasza uwaga skupiona powinna być na potrawie. Nie możemy się rozpraszać. Dlatego w trakcie gotowania powinniśmy zapomnieć o istnieniu okapu. Pozwalają nam na to inteligentne okapy SOLGAZ, które same uruchomią się, gdy będzie to potrzebne, a po skończonym posiłku zakończą wentylacje.

Zobacz, jaki okap wybrać

Wybierz model okapu:

Okap przyścienny Solgaz Lamiera GL-60 NOWOŚĆ Okap przyścienny Solgaz Lamiera GL-60

Sprawdzi się w każdej kuchni. Nowoczesny design, sterowany gestem.

Szerokość: 60 cm.

Więcej informacji
Okap przyścienny Solgaz OTG-60 NOWOŚĆ Okap przyścienny Solgaz OTG-60

Idealny do mniejszych kuchni, sterowanie gestem.

Szerokość: 60 cm.

Więcej informacji
Okap przyścienny Solgaz OTG-90 NOWOŚĆ Okap przyścienny Solgaz OTG-90

Idealny do dużych kuchni, sterowanie gestem.

Szerokość: 90 cm.

Więcej informacji
Inteligentny okap Solgaz OT-60 Inteligentny okap Solgaz OT-60

Idealny do mniejszych kuchni, automatycznie się włącza, sterowanie dotykowe.

Szerokość: 60 cm.

Więcej informacji
Inteligentny okap Solgaz 0S-60S Inteligentny okap Solgaz 0S-60S

Automatyczne otwieranie gdy rozpoczniesz gotować, sterowanie dotykowe lub pilotem.

Szerokość: 60 cm.

Więcej informacji
Okap wyspowy „Lampa” Solgaz OW-INOX Okap wyspowy „Lampa” Solgaz OW-INOX

Idealny do wysp kuchennych, działa jako lampa, sterowanie dotykowe.

Szerokość: 60 cm.

Więcej informacji
Inteligentny okap Solgaz SH-3R Inteligentny okap Solgaz SH-3R

Automatyczne otwieranie gdy rozpoczniesz gotować, sterowanie dotykowe lub pilotem.

Szerokość: 60 cm.

Więcej informacji

Okap kuchenny – niezbędnik w każdej kuchni

Okap kuchenny to urządzenie, które w niezwykły sposób przyczynia się do utrzymania czystości w kuchni. Podczas gotowania i smażenia wydziela się para, w której skład wchodzi tłuszcz, wilgoć i zapachy. Niedostateczna wentylacja przyczynia się do osiadania osadów na meblach, ścianach i urządzeniach. Sprzyja to rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów, co w negatywny sposób wpływa na zdrowie domowników. Wszystkie problemy związane z utrzymaniem kuchni w porządku podczas gotowania rozwiązuje okap. Jego praca polega na pochłonięciu i usuwaniu wszelkich nieczystości, które znajdują się w powietrzu podczas gotowania.

W naszej ofercie znajdziesz najwyższej jakości okapy, dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Inteligentne okapy kominowe OS-60S i SH-3R o niezwykłym designie podkreślą piękno nowoczesnej kuchni i zachwycą Cię funkcjonalnością. Okapy ścienne z serii OT dostępne są w dwóch rozmiarach, które dopasować możesz do wielkości swojej kuchni. Okap wyspowy „LAMPA” OW-INOX sprawdzi się w kuchni, w której sprzęt do gotowania umiejscowiony jest niestandardowo na wyspie. Bogata oferta urządzeń umożliwia wybór sprzętu dopasowanego do Twoich potrzeb.

Okapy kuchenne – modele urządzeń dopasowane do potrzeb użytkownika

Inteligentny okap kominowy OS-60S uruchamia się automatycznie w momencie, kiedy czujnik wykryje zmianę w temperaturze czy wilgotności. Wyłączy się samodzielnie w momencie zakończenia prac kuchennych. Jest wyposażony w sterowanie sensorowe, a umieszczony pod szklaną powłoką panel dotykowy ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Cicha praca okapu kuchennego kominowego OS-60S zapewni Ci komfort pracy podczas gotowania. Ponadto, urządzenie znajduje się w klasie energetycznej A++, co pozwoli zminimalizować rachunki za energię.

Inteligentny okap kuchenny kominowy SH-3R wyposażony jest w czujnik monitorujący i wykrywający momenty, w których konieczne jest włączenie wentylacji. Urządzenie cechuje się niesamowitą wydajnością – potrafi przefiltrować do 800m3 powietrza na godzinę. Okapem kominowym możesz sterować dotykowo lub przy pomocy pilota. Pracuje bardzo cicho, co znacznie wpływa na komfort pracy w kuchni.

Okap ścienny OT-90 i okap ścienny OT-60 to urządzenia o tej samej funkcjonalności i różnych wymiarach. Uruchamiają się samoistnie w momencie, kiedy czujnik odnotuje zmiany w temperaturze i wilgotności. Oba cechują się średnim poziomem natężenia dźwięku podczas pracy oraz wysoką wydajnością wentylatora, który oczyścić może do 800m3 powietrza na godzinę. Okap kuchenny ścienny OT-90 jest świetny do dużych kuchni, natomiast model OT-60 – do kuchni o mniejszej powierzchni. Urządzenia sterowane są dotykowo lub pilotem.

Okap kuchenny wyspowy „LAMPA” OW-INOX to idealne rozwiązanie w momencie, kiedy kuchenkę planujesz umieścić nie w standardowym ciągu mebli, a na osobnej wyspie. Urządzenie posiada funkcję automatycznego wykrywania gotowania – uruchamia się wtedy, gdy czujnik wykryje zmianę temperatury i wilgotności. Wyłączy się w chwili zakończenia prac kuchennych. Ogromną zaletą okapu wyspowego OW-INOX jest możliwość oświetlenia przestrzeni, dzięki czemu zastępuje lampę sufitową.

Jeśli uwielbiasz gotować i przebywasz w kuchni przez długie godziny, okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem, które pomoże Ci utrzymać przestrzeń w należytym porządku. Opary powstałe w wyniku podwyższenia temperatury i poziomu wilgotności osadzają się na meblach, ścianach i sprzęcie. Trudno je później doczyścić, co sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Okap kuchenny zapobiegnie nagromadzeniu się trudnych do usunięcia nieczystości, czym zminimalizuje czas Twojej pracy porządkowej.

Okap kuchenny – na co zwrócić uwagę podczas wybierania sprzętu?

Jeśli zdecydujesz się na kupno okapu, dokładnie zapoznaj się z parametrami urządzenia. Wybierz model, który zachwyci Cię zarówno funkcjonalnością, jak i niebanalnym designem. Wahasz się nad wyborem okapu kuchennego wyspowego i okapu do zabudowy? Dokładnie rozważ wszystkie czynniki fizyczne i techniczne wynikające z układu Twojej kuchni i osobistych potrzeb.

Wszystkie produkowane przez nas okapy wyposażone są w funkcję automatycznego wykrywania gotowania i mogą pracować zarówno jako wyciąg, jak i pochłaniacz. Wykrywają moment, w którym należy uruchomić system wentylacyjny i wyłączają się po zakończeniu procesu gotowania. Umożliwiają sterowanie sensorowe z łatwym dostępem do wszystkich funkcji. Gwarantują cichą pracę urządzenia o maksymalnym natężeniu dźwięku do 65 dB. Okapy pracują niezwykle wydajnie – filtrują do 800m3 powietrza na godzinę przy niskim zużyciu energii elektrycznej.

Okapy Solgaz wyróżniają się minimalistycznym i jednocześnie bardzo eleganckim designem. Podkreślą piękno zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni. W zależności od potrzeb i wymagań estetycznych możesz wybrać wymarzony model z oferty okapów kuchennych kominowych. Świetnie sprawdzi się on na przykład w kuchni w stylu modernistycznym. Jeśli jednak wolisz subtelne rozwiązania, wybierz model z oferty okapów kuchennych ściennych i ukryj go w klasycznych meblach.

Okapy Solgaz – gwarancja, serwis, dostawa

Nasze okapy kuchenne objęte są gwarancją, której zasady ujęte są w dołączonej karcie gwarancyjnej. Jeśli jednak urządzenie przestanie działać poprawnie, przysługuje Ci prawo do darmowej naprawy serwisowej. Wystarczy, że skontaktujesz się telefonicznie z naszym zespołem serwisowym i ustalisz dzień naprawy w dogodnym dla Ciebie terminie. Sprzęt zakupisz w sklepie stacjonarnym i internetowym. Urządzenie w ubezpieczonej paczce dostarczy do Ciebie kurier w przeciągu 2-3 dni od momentu wysyłki.

Zawartość koszyka
X

Suma: 0.00 zł

Przejdź do kasy Wróć do zakupów

Jak wybrać cichy okap kuchenny?

Trudno sobie dziś wyobrazić urządzanie kuchni bez udziału okapu. Ten sprzęt wpisał się już n

Przejdź do artykułu

Jak wyczyścić okap kuchenny z tłuszczu?

Trudno wyobrazić sobie gotowanie w kuchni bez skutków ubocznych – tłuszczu, jaki osiada na mebl

Przejdź do artykułu

Okap czy pochłaniacz kuchenny - jaka jest różnica oraz który wybrać?

Okap kuchenny jest dziś nieodzownym elementem większości kuchni. Jego rolą jest niwelowanie za

Przejdź do artykułu

Jaki okap wybrać do kuchni otwartej? – Okap do kuchni z salonem

Okap kuchenny to dziś tak samo ważny sprzęt w kuchni, jak piekarnik. Nie chcemy, aby w naszych do

Przejdź do artykułu

SERWIS

515 020 434

Infolinia

515 020 420