Veri peri kolor roku 2022 – jak wykorzystać go w kuchni?

Już od ponad dwudziestu lat, rok rocznie, w grudniu wybierany jest przez firmę Pantone kolor roku. Jest on inspiracją w projektowaniu dla wielu branż. I mimo, że kolory bywają bardzo nieoczywiste i odważne, to z powodzeniem projektanci znajdują dla nich zastosowanie także w projektowaniu wnętrz. Dlatego dziś Waszą uwagę chcemy zwrócić na bardzo unikalny, niebieski z fioletowymi akcentami, kolor roku Pantone – VERI PERI, jako najciekawszy kolor do kuchni w 2022 roku.

Kolor roku według Pantone – czym jest ten wybór?

Słownik języka polskiego wskazuje, że kolor to sztuczne naśladownictwo barw naturalnych – odbite światło, które postrzegamy poprzez zmysły. I aby ten obraz móc uspójnić i zadbać o możliwość precyzyjnego odtwarzania koloru, amerykańska firma Pantone stworzyła własny wzornik kolorów. W jego skład aktualnie wchodzi 2161 kolorów podstawowych oraz ponad 900 kolorów dodatkowych w tym metalicznych, pastelowych i neonowych. Jest w czym wybierać, to pewne, ale aby ten wybór był łatwiejszy, co roku grupa ekspertów z różnych branż eksploruje kolorystyczne nasycenie rynku. Na tej podstawie, wybierany jest wiodący kolor roku. W 2022 kolor roku to Veri Peri.

Kolor roku 2022 – Veri Peri

Veri peri to nie tylko nazwa, to unikalny numer. Pełna nazwa określająca kolor roku 2022 brzmi PANTONE 17-3938. Jest to bardzo nietypowy kolor niebieski z fioletowo-czerwonymi akcentami. Eksperci Instytutu Pantone podkreślają, że wybór koloru dla roku 2022 ma zachęcić do eksperymentowania i ma otworzyć nas na kreatywność, także we wnętrzach. Ciekawość i odwaga, te cechy pasują idealnie do tegorocznego wyboru. Kolor ten ma otwierać głowę i inspirować do działania, symbolizuje współczesne dynamiczne czasy, zmiany i przystosowywanie się do nich.

Veri Peri w kuchni – jak go wkomponować?

Kolor roku Veri peri to kolor niebieski z fioletowo-czerwonymi akcentami, brzmi enigmatycznie? Z pewnością dla wielu tak. Jest to kolor z palety fioletów i sprawdza się świetnie zarówno jako kolor dla dodatków w domu, ale także pozwoli efektownie odświeżyć wnętrze. Odważna i modna kuchnia 2022 to z pewnością taka, gdzie zagości VERI PERI. Jeśli projektujecie kuchnię od nowa, możliwości jest naprawdę dużo, od kafli, przez fronty szafek, czy ostatnio często wybieranych do kuchni paneli z hartowanego szła. Ten szalony i nieoczywisty kolor roku 2022 bardzo dobrze współgra ze spokojnymi jasnymi kolorami, z bielą, szarością.

Jeśli natomiast chcecie odświeżyć kuchnię zgodnie z trendami, wystarczy kolor roku 2022 wybrany przez Pantone zaaranżować na jednej ze ścian w kuchni lub chociażby pomalować tylko drzwi w tym kolorze, które będą nową, efektowną dominantą w tym wnętrzu. I modna kuchnia 2022 gotowa.

Kolor Veri Peri jest odważny i dominujący, dlatego nie starajmy się go przyćmić. Modne kuchnie 2022, to także czarne akcenty, które dodają wnętrzu charakteru, dlatego też przy Veri Peri nie bójmy się postawić na ciemną armaturę czy czarne eleganckie sprzęty AGD w kuchni.

Modna kuchnia w 2022 roku – o czym warto pamiętać?

Moda to jedno, ale z założenia jest ona czymś sezonowym, dlatego używając kolor roku Pantone 2022 w aranżacji kuchni pamiętaj, aby zadbać też o jej ponadczasowy charakter. Modne kolory ścian w 2022 roku są inspirowane stylem Japandi. Jest to połączenie designu skandynawskiego i japońskiego. Minimalizm i nowoczesność nawiązująca do natury, tak można określić ten styl. I mimo, że w kuchni eksperci sugerują wykorzystywanie intensywnych i mocnych kolorów, które w założeniu mają pobudzać apetyt, to modne kolory ścian w 2022 roku w kuchni stanowią te jasne i spokojne odcienie.

Jak już jesteśmy przy apetycie, pamiętajmy że modna kuchnia to nie tylko kolory, to także kuchnia funkcjonalna i praktyczna. W aranżacji warto postawić na sprzęty, które nas odciążą np. samoczyszczące piekarniki z pyrolizą, czy estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości płyty ceramiczne. Mniej czasu na sprzątanie, to więcej czasu na gotowanie. A że kolor Veri Peri ma pobudzać kreatywność, to i gotowanie możemy wynieść w jego otoczeniu na wyższy poziom ?

Veri Peri i stonowane kolory ścian bardzo do siebie pasują, a wykorzystanie naturalnych materiałów w aranżacji kuchni pozwoli wyeksponować dodatkowo ten elektryzujący kolor roku 2022 Pantone. Blaty, podłoga czy akcesoria do gotowania z naturalnego drewna w kuchni sprawią, że zapanuje w niej przyjazna i przytulna atmosfera.

Veri Peri jako najmodniejszy kolor sezonu w 2022 roku, to tylko inspiracja. Jednak musicie przyznać, że tak ciekawej odsłony kuchennych wnętrz dawno w przestrzeni projektowania nie było.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter