Kuchnia na różowo – hit czy kit?

Kuchnia w kolorze różowym kojarzy nam się zwykle z zabawkowa kuchnią dla małych dziewczynek. Cukierkowy kolor, uwielbiany przez kilkuletnie damy to dziecięcy hust have. Ale czy taki kolor nie ma racji bytu w realnej kuchni? Oczywiście, że ma, i mało tego – róż to świetny pomysł na bardzo stylowe wnętrze. Jak je zaaranżować? Podpowiadamy!

Różowa kuchnia – dla kogo?

Absolutnie dla każdego, kto nie boi się innych kolorów, jak ponadczasowa i neutralna biel. Taka aranżacja sprawdzi się w każdym układzie – czy będzie to kwadratowa kuchnia czy prostokątna – róż świetnie się sprawdzi.

Kuchnia na różowo – uważaj, by nie przesadzić!

Jeśli chodzi nam po głowie kuchnia w kolorze różowym, warto pamiętać, że kolor ten może mieć różne oblicza i w związku z tym – różne efekty. Intensywny i ostry może nie być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli już – to tylko w formie niewielkich dodatków czy akcentów. Zdecydowanie lepszą i bardziej bezpieczną opcją będzie postawienie na pastelowy różowy kolor, który bardzo dobrze komponuje się z innymi barwami. Na przykład szaro – różowa kuchnia to niewątpliwie modne połączenie, które sprawdzi się w wielu wnętrzach. Dla nieco odważniejszych oraz lubiących mocne akcenty polecamy zestawić róż z granatem czy ziemną zielenią – takie połączenie sprawi, że nasze wnętrze będzie bliższe stylowi glamour.

Różowe meble do kuchni, dodatki, AGD

A gdyby tak połączyć różowe meble w kuchni z butelkową zielenią i złotymi dodatkami? Istna elegancja i styl. Postaw na górną zabudowę meblową w pastelowym różu, natomiast dolne fronty niech tworzy pas pięknej i intensywnej zieleni. Gdzie miejsce na złoto? W uchwytach szafek, baterii w zlewozmywaku, czy dodatkach ceramicznych.

O czym warto pamiętać decydując się na różową kuchnie?

Różowa czy jakakolwiek inna – przy aranżacji najważniejszego pomieszczenia w domu, pamiętajmy, że musi być na tyle ponadczasowe i zgodne z naszym gustem, żeby posłużyło nam kilka dobrych rad. Nikt z nas przecież nie chce remontować kuchni co 2-3 lata. Moda – jak każda – przemija. Postawmy więc na to, co podoba się nam i w czym dobrze się czujemy, a trendy niech będą drugim kryterium. Różowa kuchnia wcale nie musi być cukierkowa i infantylna – dodajmy jej trochę charakteru i „pazura”, co sprawi, że będzie zachwycać wiele lat.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter