Jaką płytę gazową wybrać – sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając płytę gazową

Jaka płyta gazowa będzie da nas najlepsza? Niemal każdy z nas zadawał sobie to pytanie. Płyty gazowe niezmiennie goszczą w naszych kuchniach. Niektórzy twierdzą, że potrawy przygotowane na gazie są po prostu lepsze. Jeszcze inni – że gaz jest zwyczajnie najtańszym paliwem, w związku z tym użytkowanie takiej płyty niesie ze sobą oszczędność. Z jednym i drugim, jak najbardziej się zgadzamy. Podpowiemy Wam, jaką płytę gazową kupić i czym się kierować przy jej wyborze.

Oszczędna płyta gazowa – wybór płyty gazowej pod względem ekonomicznym

Tak, jak już wspomnieliśmy, bezdyskusyjna jest kwestia oszczędności w eksploatacji płyty gazowej. Kto z nas nie chciałby, żeby w jego kuchni zagościła oszczędna płyta gazowa? Tak, jak wspomnieliśmy na wstępie – nie ma wątpliwości, że gaz wciąż utrzymuje się na najwyższym podium w kontekście najtańszego źródła energii, dlatego też płyta gazowa ceramiczna jest na wyposażeniu wielu naszych kuchni. Ceny prądu stale rosną i na tę chwilę trend ten raczej się nie zmieni, dlatego też producenci sprzętu AGD wciąż oferują płyty gazowe. Koszty eksploatacji, np. płyty indukcyjnej są nieporównywalne do tej zasilanej gazem.

 

Płyta gazowa Solgaz Optima

Funkcjonalne płyty gazowe – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta gazowa?

Oprócz oszczędności w eksploatacji, ważne jest aby pośród gąszcza różnych produktów znalazły się także funkcjonalne płyty gazowe. Producenci prześcigają się dziś w pomysłowości, czym zaskoczyć potencjalnego odbiorę i zachęcić do zakupu. Mamy do dyspozycji płyty gazowe ceramiczne – zarówno z tradycyjnymi palnikami, jak i tymi ukrytymi pod szkłem. Dzięki gładkiej powierzchni, korzystanie ze sprzętu jest nadzwyczaj funkcjonalne. Takie płyty gazowe nie posiadają wystających palników i kratek. Ale zwróćmy też uwagę, że funkcjonalne płyty gazowe powinny też cechować intuicyjna obsługa oraz łatwe czyszczenie.

Jaki wymiar płyty gazowej będzie najlepszy do Twojej kuchni?

Na rynku roi się od różnych wymiarów sprzętów AGD. Choć wciąż trzymamy się pewnych standardów, to jednak różnorodność modeli płyt jest wręcz imponująca. Nie tylko kuchnia jest ich docelowym miejscem. Gazowe urządzenia sprawdzają się w domkach letniskowych, camperach, czy jachtach. Jakiej wielkości powinna być płyta gazowa? Wymiary dostępnych sprzętu najczęściej wahają się w granicach 35 do 80cm i taki wybór dają nam producenci. Jednakże najbardziej pożądanym wariantem jest płyta o szerokości 60cm, która świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. To optymalny rozmiar. Natomiast dla tych, którzy mogą się cieszyć dużym pomieszczeniem – płyta o szerokości 80cm z powodzeniem się zmieści. Mniejsze modele – np. te dwupalnikowe, to propozycja dla tych, którzy gotują sporadycznie.

Jaką płytę gazową wybrać? Płyta gazowa szklana czy inox?

Inox jest wciąż popularnym materiałem, jaki wykorzystują producenci w swoich sprzętach. Estetyczny i ponadczasowy srebrny kolor wciąż cieszy się naszym zainteresowaniem. Płyta gazowa inox jest raczej standardowych rozwiązaniem i odpowiedzią na niemodne już emaliowane kuchnie. Dlatego też coraz częściej zastanawiamy się czy płyta gazowa szklana nie będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem. Z całą pewnością, utrzymanie ceramiki w czystości jest dużo łatwiejsze aniżeli inoxu. Również sam wygląda diametralnie się różni – płyta ceramiczna doda naszej kuchni nowoczesności i minimalizmu.

Jaką płytę gazową wybrać – płyta szklana czy ceramiczna?

Stojąc przed odpowiedzią na pytanie: jaką płytę bierzemy pod uwagę nie tylko zasobność portfela, funkcjonalność, ale i wygląd. Płyta gazowa szklana czy płyta gazowa ceramiczna? Pamiętajmy, że tych dwóch określeń używa się potocznie zamiennie. Płyty najczęściej wykonane są ze szkła hartowanego, które nazywamy ceramiką.

Stojąc przed wyborem płyty grzewczej, głównymi kryteriami, którymi powinniśmy się kierować to bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz oszczędność. Sprzęt ma nam służyć długie lata, dlatego weźmy też pod uwagę jego design. Płyta gazowa ceramiczna to optymalne rozwiązanie dla większości naszych kuchni – idealnie wkomponuje się niemal w każdy jej wystrój, a przy tym sprawi, że gotowanie stanie się jeszcze większą przyjemnością.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proponowane artykuły

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ

Indukcja, gaz czy prąd? Jaką płytę wybrać.

Kuchnia to serce domu, dlatego kiedy przychodzi nam ją wyposażyć szczególną uwagę przykładamy do jej funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz designu. Największe...

CZYTAJ DALEJ

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty gazowej?

Dziś postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania nurtujące osoby chcące zakupić płytę gazową. Gaz to ważna rzecz Jeśli decydujemy się...

CZYTAJ DALEJ

SERWIS

515 020 434

Infolinia

515 020 420