Optimex najnowszym modelem płyty gaz pod szkłem

Miłośników gotowania nie brakuje, Owszem, są też i tacy, którzy z kuchnią są na bakier, nie mniej podstawowe czynności w szeroko rozumianej sferze przyrządzania posiłków wykonują. Jedni i drudzy prędzej czy później staną przed wyborem płyty grzewczej. Tradycyjna kuchenka gazowa, czy może łatwa w utrzymaniu czystości indukcja? A może by tak połączyć te dwie rzeczy? Jaką płytę wybrać?

Dowiedz się więcej na temat płyt gazowych bez płomieni OPTIMEX!

Innowacyjność

 
Solgaz połączył bezpieczeństwo, oszczędność i design, wprowadzając na rynek płytę gaz pod szkłem. Sztandarowy model GPC od lat cieszy się uznaniem wśród użytkowników. Estetyczna, designerska, bezpieczna, a przede wszystkim oszczędna. Gaz wciąż pozostaje w Polsce najtańszym źródłem energii, czego nie można powiedzieć o prądzie, którego ceny systematycznie rosną. Na tę oszczędność ma również wpływ cykliczna praca palników. Nic więc dziwnego, że solgazowy innowacyjny produkt zrobił niemałe zamieszanie na rynku AGD i również nie dziwi fakt, że marka w 2019r. wyszła do Klienta z udoskonaloną wersją dotychczasowej płyty gazowej GPC – jej następczynią, płytą OPTIMEX.

Oszczędność

 
Nawet do 50% mniej gazu zużywa płyta gaz pod szkłem. Wszystko to dzięki cyklicznej pracy katalitycznych palników, które wyłączają się w momencie uzyskania pożądanej temperatury. Gaz spalany jest w 800 stopniach, a każdy model płyty gazowej ma dodatkowo tzw. pole darmowe – wydzielone miejsce na urządzeniu, które nie pobiera gazu, a podgrzeje nam potrawę.

Ukryte palniki

 
Płyta bez płomieni Optimex to brak wystających rusztów, palników i kratek. Gładka powierzchnia, dzięki ukrytym palnikom sprawia, że utrzymanie Optimexa w czystości jest niezwykle łatwe. Bez zakamarków, w których gromadzi się brud, bez uciążliwego ściągania rusztów, bez trudno dostępnych miejsc. Płyta gazowa gaz pod szkłem to gwarancja estetycznego wyglądu podczas codziennego użytkowania.

Design

 
Ponadczasowy minimalizm, prostota i estetyka – w tych kilku słowach możemy opisać wygląd płyty gazowej Optimex. Dzięki temu sprzęt wkomponuje się niemal w każdy wystrój kuchni. Dzięki większej powierzchni ceramiki gotowanie staje się jeszcze bardziej komfortowe (wymiary zewnętrzne płyty gazowej Optimex 4+1: 58×51,7×9). Swobodnie ustawimy na płycie 4 garnki jednocześnie, by przyrządzić posiłek dla dużej rodziny. Nowoczesnego wyglądu dodają również designerskie szczeliny, przez które wydostaje się ciepłe powietrze, a dzięki panelowi sterowania w łatwy sposób ustawimy pożądaną moc każdego z palników.

Bezpieczeństwo

 
Czy korzystanie z płyty gazowej Optimex jest bezpieczne? Jest, i to podwójnie. Ukryte pod ceramiką, spalając gaz zamieniając otrzymane ciepło na promieniowanie podczerwone. Każdy z palników katalitycznych wyposażony jest w indywidualny system uruchamiania płomienia i kontroli procesu spalania gazu. Kiedy coś wykipi, płyta automatycznie się wyłączy i da znać sygnałem dźwiękowym. Płyta gaz pod szkłem Optimex posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż tradycyjna kuchenka z otwartym płomieniem. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wspierane jest przez elementy, które kontrolują cały czas proces spalania, ciśnienie gazu i jego jakość, a widoczne na wyświetlaczu komunikaty podpowiedzą m.in., że powierzchnia jest jeszcze gorąca lub skończył się gaz w butli.

Płyta gaz pod szkłem – czyszczenie

 
Kto z nas nie chciałby, aby utrzymanie płyty gazowej w czystości było banalnie proste? W przypadku płyty gaz pod szkłem Optimex tak właśnie jest. Dzięki gładkiej ceramicznej powierzchni, bez wystających palników, czyszczenie trwa zaledwie kilka chwil. Co równie ważne – osmolone garnki czy osad na meblach nie wchodzą już w grę, zatem cieszymy się nie tylko czystą płytą, ale i jej wyposażeniem. Kratki wylotowe również nie stanowią problemu w codziennej eksploatacji, ponieważ można je wyciągnąć i umyć w zmywarce

Płyta na każdy rodzaj gazu

 
Płyta gazowa Solgaz działają na każdy rodzaj gazu – zarówno ten z butli, jak i sieci miejskiej. Wystarczy montaż odpowiednich dysz.

A kiedy zabraknie prądu?

 
Poprawne działanie płyty Optimex wymaga również podłączenia jej do prądu  – dzięki czemu iskrownik automatycznie zapali gaz, a my sterujemy płytą za pomocą dotykowego panelu. Gdyby jednak w okolicy zabrakło prądu, nie musi to oznaczać końca gotowania. Rozwiązaniem jest zasilacz rezerwowy – specjalna bateria, która pozwoli w pełni korzystać z płyty nawet przez 2 dni.

Wdrożone zmiany pokazują, że polski producent innowacyjnego AGD wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i tworzy produkt „szyty na miarę”. Wszystko po to, aby gotowanie było nie tylko obowiązkiem, ale i stało się przyjemnością.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter