Jak urządzić kuchnię industrialną? Zainspiruj się!

Styl industrialny to nowoczesny sposób na urządzenie kuchni. Sprawdź, czym się charakteryzuje tego typu aranżacja, dla kogo jest przeznaczona i jak w prosty sposób zastosować ją w swoim domu lub mieszkaniu!

Co to jest kuchnia industrialna?

Kuchnia w stylu industrialnym to coś więcej niż krzyk mody ten trend od lat utrzymuje się na topie, stanowiąc poważną konkurencję m.in. dla równie popularnej estetyki skandynawskiej.

Kuchnia industrialna nawiązuje do wnętrz związanych z przemysłem – w jej aranżacji stosuje się wyeksponowane elementy elektroniki czy instalacji, specyficzny typ oświetlenia oraz nieoczywiste zestawienia materiałów wykończeniowych. Na wpół surowy i elegancki wystrój zapewnia nowoczesny efekt o nietuzinkowym charakterze.

Najważniejsze cechy stylu industrialnego w kuchni

Czym cechuje się styl industrialny? Kuchnia zaaranżowana w ten sposób wyróżnia się zastosowaniem kilku charakterystycznych rozwiązań i elementów wystroju.

Otwarta przestrzeń

Przestronność to najważniejsza cecha, jaką wyróżnia się kuchnia industrialna. Do jej wyposażenia warto wykorzystać meble w minimalistycznym stylu o lekkiej i prostej formie. W kreowaniu przestrzeni istotną rolę odgrywa również optymalne oświetlenie – do pomieszczenia w stylu industrialnym najlepiej pasują lampy i reflektory w czarnej obudowie bez klosza.

Surowy charakter wnętrza

Kuchnie industrialne cechują się także eksponowaniem tych elementów, które zwykle są skrzętnie ukryte. Mowa tu w szczególności o rurach i pogrupowanych kablach. Surowy charakter wnętrza można podkreślić również zastosowaniem cegły bądź jej imitacji do wykończenia ścian.

Nietypowe połączenia materiałów wykończeniowych

Industrialna kuchnia zawiera liczne elementy, które z pozoru do siebie nie pasują – jasne drewno spotyka się tutaj z motywem cegły i metalowymi dodatkami. Aby poszczególne materiały harmonizowały ze sobą, postaraj się zbudować ciekawe połączenia kolorystyczne na bazie bieli, czerni i szarości z czerwonymi lub pomarańczowymi akcentami, które doskonale pasują do cegły.

Kuchnia industrialna w bloku – jak ją urządzić?

Mała kuchnia w stylu industrialnym to spore wyzwanie, zwłaszcza że jednym z podstawowych wyznaczników tego trendu jest otwarta przestrzeń. Jednak nie poddawaj się – kuchnia industrialna w bloku jest wciąż możliwa do zaaranżowania!

Aby urządzić industrialną kuchnię w bloku, należy kierować się podobnymi zasadami co w przypadku przestronnego pomieszczenia. W tym wypadku jednak ze względu na ograniczony metraż warto jeszcze bardziej zredukować formy mebli i np. zamiast krzeseł wykorzystać taborety, a w miejsce masywnych reflektorów zastosować kinkiety i pomocniczo taśmy LED.

Aby optycznie powiększyć wnętrze, zadbaj o właściwe proporcje kolorów. Spraw, żeby jasne tonacje znacznie górowały nad szarością i czernią. W tym względzie pomocne mogą być meble z białymi blatami wykończone na wysoki połysk – gra świateł również wpłynie na wrażenie przestronności.

Wygoda ponad nowoczesnością

Podoba Ci się kuchnia industrialna, lecz nie masz pewności, czy sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Do swojej małej strefy gastronomicznej wprowadź tylko te rozwiązania, które uważasz za atrakcyjne bądź funkcjonalne. Pamiętaj, że Twój komfort na co dzień jest znacznie ważniejszy niż przemijające trendy. Odpowiednio urządzona kuchnia posłuży Ci przez długie lata, a w razie potrzeby możesz podrasować jej wygląd przy pomocy dodatków lub odpornej na wilgoć tapety.

W aranżacji kuchni postaw przede wszystkim na jakościowe sprzęty, które znajdziesz w naszej oferciepłyty gazowe, piekarniki i okapy dopasujesz do każdego wystroju.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter