Styl hampton w kuchni – jak urządzić kuchnie w stylu hampton?

Elegancja, szyk i smak. Swoją nazwę zawdzięcza nadmorskim miejscowościom Southampton i East Hampton w Ameryce, gdzie zamożni mieszkańcy wybrzeża budowali swoje rezydencje. Kuchnia w stylu hampton, bo o niej mowa, to styl dla prawdziwych koneserów luksusu.

Styl hampton w kuchni – czym się wyróżnia?

Wnętrza aranżowane na styl hampron charakteryzują się szykownością i elegancją. Są przestronne i wręcz ekskluzywne. Ponadczasowość, estetyka i harmonia wydobywa się niemal z każdego zakamarku, ponieważ każdy detal musi być gustownie dopracowany. Styl hampton może zawierać w sobie elementy charakterystyczne dla aranżacji rustykalnych czy dekoracji w klimacie marynistycznym, ale wszystko musi tworzyć jedną, spójną, elegancką całość. Kluczową kwestią są też kolory. Dominują jasne barwy – biele i pastele, które nadają przestrzeni. Pojawiają się też ciemniejsze akcenty – w kolorze granatu czy drewna. Całość ma nawiązywać do nadmorskiego klimatu.

Meble kuchenne styl hampton – jak dopasować je do kuchni?

Nie jest wprost powiedziane, że zabudowa meblowa musi być z konkretnego materiału. Sprawdzą się zarówno nowe, jak i stare meble. Nowoczesne, na wysoki połysk, ale i w klimacie industrialnym. Grunt, żeby były estetyczne i w jasnych kolorach. Kuchnia w stylu hampton jest otwartym pomieszczeniem. Przestronne wnętrze sąsiaduje również z jadalnią. Meble charakteryzują drewniane szafki z charakterystyczną ramką na frontach. W stylu tym stawiamy na ciemne blaty, które dobrze kontrastują się z pastelami. Pomiędzy blatem a górnymi szafkami, ściany zdobią płytki ceramiczne w jasnych kolorach. Może to być mozaika lub bardziej klasyczne prostokątne płytki. Charakterystyczne dla stylu hampton są otwarte półki i szklane witryny. To miejsca przeznaczone na ekspozycję kuchennych przedmiotów – naczyń lub akcesoriów. Całość wnętrza uzupełniają dodatki. Pożądane jest wszystko to, co nawiązuje do nadmorskiego klimatu takie, jak na przykład muszle.

Nowoczesna kuchnia w stylu hampton? Jakie AGD wybrać?

W temacie wyposażenia kuchni w sprzęt AGD mamy w zasadzie pełną dowolność – piekarnik, okap kuchenny czy płyta gazowa muszą tworzyć spójną całość. W tej kwestii sprawdzi się sprzęt do zabudowy, który możemy dowolnie rozmieścić i obudować (np. lodówkę pokryć takim samy frontem, jak wszystkie meble). Piekarnik możemy zamontować zarówno pod płytą, jak i w słupku na wysokości wzroku.

Kuchnia w stylu hamptons – na jaki kolor postawić?

Tak, jak już wspomnieliśmy, kuchnia w stylu hampton to przede wszystkim biel. Biel, która kojarzy się z elegancją i lekkością. Jasne odcienie szarości czy błękity i róże też są, jak najbardziej właściwe. Smaku dodadzą dodatki w ciemniejszych odcieniach. Nie mniej, nie zapominajmy, że styl hampton to przede wszystkim elegancja w najbardziej wysmakowanym wydaniu.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter