Płyty gazowe dwupalnikowe czy czteropalnikowe – którą opcje wybrać?

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez płyty grzewczej – gazowa, indukcyjna, czy elektryczna są nieodzownym wyposażeniem kuchennych wnętrz. Oprócz wyboru rodzaju zasilania urządzenia, mamy też możliwość określenia ilości palników, jakie chcemy mieć na płycie. Wszystko po to, aby dopasować produkt do swoich potrzeb. Którą opcję wybrać? Podpowiadam!

Rodzaje kuchenek gazowych

Kuchenki gazowe są z nami o dziesiątek lat. Najbardziej popularne i najczęściej spotykane naszych domach. Kilka lat temu na rynku pojawił się ich silny konkurent – płyty indukcyjne zasilane prądem. Estetyczny wygląd, gładka powierzchnia ceramiki, sterowanie dotykowe, łatwość utrzymania sprzętu w czystości – to zasadnicze atuty, do jakich przekonali się Polacy. Wśród wielu zalet jest jednak sporego kalibru minus – koszty eksploatacji. O ile gaz od lat jest najtańszym paliwem w kraju, o tyle energia elektryczna, której koszty systematycznie rosną, już niekoniecznie. Na rynku AGD pojawił się jednak kompromis między tymi dwoma rozwiązaniami. Płyta gazowa z ukrytymi palnikami pod ceramiką, czyli połączenia estetyki, komfortu i funkcjonalności z oszczędnością. Tak zwane płyty gaz pod szkłem polskiego producenta Solgaz to propozycja dla tych, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań. Ponadto, producent gwarantuje mniejsze zużycie gazu nawet o 50%. Oszczędność ta wynika z cyklicznej pracy palników, dzięki której urządzenie nie pobiera cały czas gazu.


EKO PIEKARNIK SP-67P
NOWOŚĆ

PŁYTA GAZOWA SOLGAZ INNOVA COMFORT 4+1

Niezwykle cicha praca bez cykania. Zwiększone pola grzejne.

Ile palników w kuchence wybrać?

Decydując się płytę gazową, odpowiedzmy sobie, jakie są nasze potrzeby. Z całą pewnością najbardziej popularnym modelem są płyty czteropalnikowe i te najczęściej zobaczymy w naszych domach. Na rynku dostępne są również płyty gazowe dwupalnikowe i jest to świetne rozwiązanie dla niewielkich gospodarstw czy też dla singli. To jednak nie wszystko, ponieważ takie urządzenia stosowane są również w domkach letniskowych oraz w camperach czy jachtach. Warto przyjrzeć się płytom gazowym z ukrytymi palnikami, które świetnie sprawdzą się w takich właśnie miejscach – brak otwartego ognia to ogromny atut w kwestii bezpieczeństwa, ale i nie tylko. Dzięki gładkiej powierzchni ceramiki, urządzenie wyczyścimy z łatwością, a do tego jego design zadowoli największych fanów minimalizmu. Płyta posiada też blokadę rodzicielską – nie ma mowy o przypadkowym jej uruchomieniu, co w konsekwencji jeszcze bardziej wpływa na bezpieczeństwo całego sprzętu. Solgaz oferuje wiele modeli takich urządzeń, i niezależnie od tego, czy wybierzemy płyty gazowe 4+1 czy płyty gazowe 2+1 komfort i funkcjonalność mamy gwarantowane.

Utrzymanie czystości kuchenki gazowej

Tak, jak już wspominaliśmy – dzięki gładkiej tafli szkła czyszczenie płyty jest niezwykle proste. Doskonale nam wszystkim znane płyty gazowe z otwartym płomieniem nie należą do łatwych w utrzymaniu czystości. Kto z nas nie walczył z uporczywym brudem na rusztach czy w zakamarkach (np. przy pokrętłach)? Solgaz zaproponował innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu szorowanie stanie się już historią. Ponadto, producent oferuje również specjalne środki do pielęgnacji płyt, które jeszcze bardziej ułatwią jej czyszczenie.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz płyty dwu-, trzy- czy czteropalnikowej – każdy z wariantów to z pewnością innowacyjne rozwiązanie w Twojej kuchni.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter