Kuchnia z salonem w bloku – jak urządzić kuchnie otwartą na salon w bloku?

Kuchnia w bloku powinna spełniać wymagania wszystkich domowników. Kuchnie otwarte to rozwiązania, na jakie najczęściej się decydujemy. Dzięki takiemu układowi zyskujemy przestrzeń, na której w mieszkaniach w blokach często nam zależy.

Kuchnia otwarta na salon w bloku – wady i zalety

Zasadniczą zaletą kuchni otwartej jest przestrzeń, jaką takim zabiegiem możemy uzyskać. Zwykle metraże w blokach nie są zbyt duże, w związku z tym cenna są dla nas przestronne wnętrza. Aneks kuchenny połączony z salonem to typowa aranżacja nowo urządzanych mieszkań i domów. Nie ma jednak rozwiązań idealnych i nawet pośród ogromu korzyści, rozwiązanie ma też swoje wady. Jedną z niech będzie przenikanie się zapachów do pozostałych pomieszczeń (nie oddzielimy pomieszczeń drzwiami). Otwarta kuchnia w bloku to także większa dyscyplina w kwestii utrzymania porządku. Mając salon z widokiem na kuchnię, nie możemy sobie pozwolić na nieporządek, szczególnie jeśli złożyli nam wizytę niezapowiedziani goście.

Kuchnia połączona z salonem: półotwarta i otwarta

Kuchnia z salonem w małym mieszkaniu to najbardziej typowe rozwiązanie. Wariant otwarty czy półotwarty to już indywidualne oczekiwania. Możemy nieco zaznaczyć granicę między salonem a kuchnią, decydując się na wysoki blat – barek, z hokerami, który oddzieli pomieszczenia. Możemy też całkowicie zrezygnować z takiej formy „granicy” czy ścianki działowej i postawić a jedno duże, przestrzenne pomieszczenie. Nie mniej, półotwarta kuchnia w bloku wydaje się być najbardziej funkcjonalnym wariantem.

Salon z aneksem kuchennym w bloku

Aneks kuchenny z salonem w bloku muszą tworzyć spójną całość. Jeśli zdecydujemy się właśnie na otwartą kuchnię, pamiętajmy o odpowiedniej aranżacji. Ważne są tez proporcje obu części. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy bardziej zależy nam na kuchni i jadalni, czy jednak nasze życie będzie się głównie toczyć w salonie? Niezależnie od rodzaju kuchni, jej wyposażenie ma swoje stałe elementy i nie może w niej zabraknąć sprzętu AGD. Piekarnik, płyta gazowa, czy okap kuchenny, jako urządzenia do zabudowy, w sposób estetyczny będą współgrały z całym wnętrzem.

Jak urządzić małą kuchnię z salonem?

Mała kuchnia to często wyzwanie dla projektantów, bo niezależnie od wielkości pomieszczenia, muszą się z niej znaleźć niezbędne elementy. Projekty kuchni z salonem w bloku to często umeblowanie w kształcie litery L lub. Ważnym elementem jest stół, a niełatwo go zmieścić. Tutaj z pomocą może przyjść barek, na który często się decydujemy. Z jednej strony służy nam on jako blat roboczy z dolnymi półkami, a z drugiej, jako miejsce, przy którym możemy zjeść posiłek.

Jak połączyć kuchnię z salonem w bloku – kuchnia z wyspą

Jeśli nasze pomieszczenie nie jest duże – postawmy na jasne kolory, które optycznie dodadzą przestrzeni. Na większych metrażach możemy postawić na zabawę kolorami. Radzimy jednak postawić na dodatki w wyrazistych kolorach. Większa kuchnia to większe możliwości. Jedną z nich jest wyspa. Na ten centralny element kuchni, który najczęściej zawiera płytę grzewczą, mogą sobie pozwolić posiadacze dużych i przestronnych mieszkań.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter