Kuchnia w kamienicy – Jak urządzić kuchnię w starej kamienicy?

Jak powinna wyglądać kuchnia w starej kamienicy? Czy stylowe pomieszczenia powinny być utrzymane w stylu retro? A może jest jakiś sposób, by wyważyć industrialny klimat z nowoczesnym? Spróbujmy więc urządzić kuchnię w starej kamienicy.

Wąska kuchnia w kamienicy – aranżacja wąskiej kuchni

Dobrze urządzona kuchnia, to przede wszystkim kuchnia funkcjonalna. Nawet najbardziej niewdzięczne do aranżacji pomieszczenie może okazać się niezwykle efektowne. Wąskie wnętrze to wyzwanie dla projektantów, którzy muszą się wykazać dużą pomysłowością. Wszystko po to, by wdrożone nowatorskie rozwiązania, jak najlepiej służyły domownikom.

Wysoka kuchnia w kamienicy- jakie meble do kuchni w kamienicy?

Mieszkania z kamienicach są zwykle wyższe od tych w standardowych blokach. Duże i wysokie przestronne wnętrza dają duże pole do działania, nie mniej, nie każde pomieszczenie będzie idealnie ustawne. Wąskie kuchnie są wciąż często spotykane w kamienicach. W takim wypadku warto postawić na zabudowę meblową na wymiar. Możemy wykorzystać wysokość pomieszczenia i zabudować ścianę niemal po sam sufit. Mając do dyspozycji zwykle dwie ściany, nie mamy w zasadzie wyboru, jak np. jedną z nich wysoko zabudować. Dzięki temu zyskamy przestrzeń do przechowywania przedmiotów, z których sporadycznie korzystamy. Naczynia i inne elementy wyposażenia, których używamy codziennie, umieszczamy w zasięgu ręki, i do dosłownie. W wąskich kuchniach najlepiej sprawdzają się układy w kształcie litery L oraz zabudowa jednostronna. Problemem może okazać się zlokalizowanie stołu. Rozwiązaniem może być zamocowanie ruchomego blatu na ścianie, który możemy złożyć, kiedy stół nie jest nam potrzebny.

Wykorzystaj przestrzeń – Salon z kuchnią w kamienicy

Dobrym rozwiązaniem na zwiększenie przestrzeni wąskiej kuchni jest połączenie jej z salonem. To często praktykowany zabieg. Wysokie z założenia mieszkania w kamienicach dają jeszcze większy efekt, kiedy można się w nich swobodnie poruszać. Rezygnacja ze ściany działowej między kuchnią a salonem sprawi, że wnętrze stanie się bardzo przestronne. Całości dopełnią duże okna i drzwi, które często można spotkać w starych kamienicach. Kuchnia z salonem w kamienicy to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie mieszkanie pełne przestrzeni.

Nowe kuchnie w starej kamienicy

Nie jest powiedziane, że mieszkanie w starej kamienicy musi mieć kuchnię utrzymaną w stylu retro. Z pomocą może tu przyjść styl eklektyczny, czyli połączenie klimatów retro z nowoczesnymi rozwiązaniami. Taka kuchnia z pewnością będzie jedyna w swoim rodzaju. Jednak połączenie tych dwóch stylistycznych światów wymaga wyczucia i harmonii. Całość musi być spójna, estetyczna y ze smakiem, dlatego nie tylko istotne są meble czy sprzęt, ale i dodatki, a nawet najmniejsze detale. O nowoczesny sprzęt AGD dziś nietrudno i ogrom urządzeń idealnie wpasuje się w aranżację. Nowoczesna płyta gazowa, jako wiodący sprzęt w kuchni, na przykład marki Solgaz spełni oczekiwania wymagającym i ceniącym innowacyjne rozwiązania domowników. Kuchnia w starej kamienicy powinna być również wyposażona w nowoczesny okap, który w sposób efektywny będzie absorbował opary, a także nowoczesny piekarnik – elektryczny lub gazowy, bez którego trudno sobie wyobrazić przygotowywanie potraw.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter