Jak zmyć tłustą plamę ze ściany w kuchni?

Kto gotuje, ten wie, że zabrudzenia w kuchni są rzeczą naturalną – tłuste plamy i zacieki mogą przytrafić się w każdej kuchni. Nie oznacza to jednak, że  czeka nas malowanie ścian. Na wiele sytuacji jest rozwiązanie – na tłuste plamy na ścianie także. Jak usunąć tłuste plamy ze ściany? Poznaj kilka sposobów na usuwanie tłustych plam.

Tłuste plamy w kuchni – czy trzeba malować? Jak zmyć tłuste plamy ze ściany?

Czym zmyć tłuste plamy i czy w ogóle to możliwe? Kluczowym jest czas naszej reakcji, bo jeśli ma na przykład już kilka dni, a my zauważyliśmy ją dopiero teraz – szanse na jej usunięcie są bardzo nikłe. Co innego, jeśli zadziałamy od razu, zanim tłuszcz na dobre nie wsiąknie w ścianę. Warto zaopatrzyć się w miękkie ściereczki i gąbki, za pomocą których osiągniemy cel. Oprócz całej gamy przeróżnych preparatów chemicznych dostępnych w sklepach, nie zapominajmy, że te podstawowe, które mamy w domu na co dzień, w zupełności wystarczą.  Jak zmyć tłuste plamy? Istnieje kilka skutecznych sposobów na to jak zmyć tłuszcz ze ściany.

  1. sposób – płyn do naczyń

Pierwszym skojarzeniem, i słusznym na tłuste zabrudzenia jest płyn do naczyń – jeden z podstawowych środków chemicznych, jaki zawsze mamy w domu. Jak zmyć plamę ze ściany wykorzystując do tego celu płyn do naczyń? Wystarczy odrobinę płynu wylać na gąbkę i wytworzyć dużo piany. Następnie rozetrzyj na ścianie i zostaw na kilka chwil. Po tym czasie pocieraj zabrudzone miejsce. Wytrzyj pianę zwilżoną wodą ściereczką, a na końcu suchą. Pamiętaj, żeby nie używać szorstkich gąbek i nie dociskać nią mocno do ściany – istnieje ryzyko, że zetrzemy kolor ze ściany.

  1. sposób – pianka do golenia

Skoro o pianie mowa, warto spróbować pokrewnych produktów, które mocno się pienią. Jeśli płyn nie przyniósł oczekiwanych efektów – zastosuj piankę do golenia. Wystarczy nanieść ją na ścianę , również zostawić na kilka chwil i postąpić dokładnie tak samo, wcześniej pisaliśmy.

  1. sposób – talk i kreda

Jeśli nie piana, to może na sucho? Co powiecie na talk i kredę? O ile z dostępnością talku może być kłopot, o tyle z kredą – znacznie mniejszy. Pochłonie ona wilgoć i tłuszcz. Uwaga – na tę metodę zdecydujmy się tylko w przypadku jasnych ścian. Natrzyj kredą wybrany fragment ściany, zostaw najlepiej na całą noc (w przypadku talku wystarczy kwadrans). Po upłynięciu czasu, wytrzyj wilgotną szmatką.

Tłuste plamy  – jak sobie poradzić?

Z zabrudzeniami na ścianie walczył chyba każdy – nie sposób ich uniknąć. Zanim jednak wpadniemy w panikę z wizją malowania ściany, warto spróbować powyższych sposobów, które w większości sytuacji sprostają problemowi. Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu będziecie już wiedzieli, jak usunąć palmę ze ściany.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter