Inteligentna kuchnia – najnowsze rozwiązania dla Twojego domu

Kuchnia to miejsce, w którym każda gospodyni spędza sporo czasu. Dlatego też wymagamy od niech funkcjonalności, komfortu i wygody. Wszystko po to, aby praca w niej nie była tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością. W dodatku łatwą i sprytną przyjemnością.  I w tej materii nie ma rzeczy niemożliwych – wystarczy zastosować kilka inteligentnych rozwiązań, które sprawią, że nasza kuchnia będzie miejscem, w którym przebywanie nie będzie się kojarzyć tylko i wyłącznie z absorbującym gotowaniem. Jak powinna wyglądać smart kuchnia? Podpowiadamy.

Smart kuchnia – jak będzie wyglądała kuchnia przyszłości?

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom, kuchnia może stać się miejscem stworzonym pod nasze indywidualne potrzeby. I nie chodzi tylko o to, by uprzyjemnić spędzany w niej czas, ale usprawnić i skrócić czas, jaki poświęcamy na przygotowywanie posiłków. Możemy stworzyć miejsce dopasowane do naszych potrzeb i stylu życia. Tuta warto postawić na rozwiązania technologiczne. Może to być na przykład wbudowane radio czy telewizor, które wysuwają się z blatu/szafki.

Inteligentne sprzęty AGD

Kuchnia to przede wszystkim sprzęty AGD. To zasadnicze urządzenia, dzięki którym możemy mówić o przechowywaniu czy przygotowywaniu posiłków. Okazuje się, że producenci już dawno wybiegli naprzód i oferują dziś niebanalne rozwiązania. Na uwagę zasługują urządzenia polskiej firmy Solgaz – innowacyjnego producenta sprzętów AGD. Płyty gazowe gaz pod szkłem, których jest wiodącym producentem, to najnowszej generacji gotowanie. Ich niebanalny design, a przy tym wiele dodatkowych funkcji usprawniających pracę w kuchni zasługują na uwagę. Warto również wspomnieć o inteligentnych okapach marki Solgaz – z funkcją wykrywania pary i automatycznego uruchamiania oraz sterowanych gestem.


Inteligentny okap Solgaz OT-60
NOWOŚĆ

Inteligentny okap Solgaz OT-60

Idealny do mniejszych kuchni, automatycznie się włącza, sterowanie dotykowe.

Nowoczesne rozwiązania w kuchni

Inteligentne sprzęty kuchenne to jednak nie wszystko. Warto pochylić się również nad meblami. Ich systemy otwierania to dziś prawdziwe perełki i maksimum wygody. Mona na przykład o górnych szafkach, do których zwykle ciężko nam coś włożyć. W ramach inteligentnej kuchni możemy się zdecydować na szafki z systemem opuszczania i wysuwania. Możemy też pokusić się o sprzęt audio – dzięki nowoczesnym głośnikom wysuwanym z blatu codzienną pracę w kuchni może umilić nam muzyka.

Przeczytaj również: Luksusowa kuchnia, czyli jaka?

Smart oświetlenie w kuchni

Nowoczesne rozwiązania w kuchni to także oświetlenie. A jest jego cała masa i możliwości aranżacji bez liku. Oświetlenie nie tylko ma spełniać swoją zasadniczą rolę, ale powinno być też dopełnieniem wystroju całego wnętrza. Minimalistyczne ledowe źródła światła obowiązkowo powinny znaleźć się pod szafkami meblowymi, by doskonale oświetlić nam blat roboczy. Designerskie listwy ledowe mają wszelakie zastosowanie – na metalowych linkach można je zastosować również na blacie czy suficie. Sam proces włączania lamp powinien być również zintegrowany i prosty.

Odpowiednio spersonalizowana kuchnia zapewnia nam więcej przyjemności, a także oszczędza cenny czas. Indywidualne dopasowane rozwiązania to przepis nie tylko na udane dania, ale i zadowolenie domowników.

Przeczytaj również: Kuchnia z drzwiami czy kuchnia bez drzwi? Jakie drzwi wybrać? Podpowiadamy.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter