Kuchnia z płytkami heksagonalnymi – jak ją zaaranżować?

Płytki heksagonalne to nic innego, jak kafelki w kształcie plastra miodu. Tren ten już od kilku sezonów zyskuje coraz więcej zwolenników. Niewielkie płytki przyciągają uwagę, a wizualny efekt robi naprawdę świetną robotę. Czy płytki heksagonalne w kuchni to na pewno dobry pomysł? Przeczytaj!

Czym są płytki heksagonalne?

Płytki w kształcie plastrów miodu to wdzięczny materiał w aranżacji wnętrz w wielu pomieszczeniach. Niewielkie sześciokątne kafelki sprawdzą się zarówno w kuchni, łazience, czy przedpokoju.

Płytki plastry miodu – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Pomieszczeniem, gdzie płytki heksagonalne mogą świetnie się prezentować, jest łazienka i kuchnia. Ta właśnie najczęściej się na nie decydujemy. Ich wygląd to nie tylko szkliwiona czy satynowa powierzchnia – plastry miodu mogą również imitować zarówno drewno, jak i beton czy kamień. Ta różnorodność powoduje, że można je brać pod uwagę urządzając pomieszczenia zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Płytki heksagonalne na ścianie

Kafelki w kształcie plastrów miodu w kuchni najczęściej zdobią ścianę między dolnymi a górnymi szafkami. To wdzięczne miejsce do aranżacji. Możemy zdecydować się na niewielkie sześciokątne płytki w jednym kolorze, a przełamać je kilkoma egzemplarzami w kontrastowych barwach. Alternatywą dla ściany między szafkami może być pionowy czy poziomy pas z takich płytek, którym przyozdobimy jedną z głównych ścian w kuchni. Niewielkie kafelki są tak okazałe i charakterystyczne, że wystarczy niewielki akcent z ich użyciem, by otrzymać nietuzinkowy efekt.

Płytki heksagonalne na podłodze

Nie jest powiedziane, że płytki heksagonalne nie mogą pojawić się na podłodze. Jak najbardziej. Najczęściej jednak łączymy je z dużymi kaflami. Takie kontrastowe zestawienie wygląda bardzo efektownie.

Kafelki w kształcie plastrów miodu w kuchni

Dzięki płytkom heksagonalnym możemy uzyskać przeróżne układy geometryczne. Same kształty poszczególnych płytek tez mogą być różne, a nawet bywają też trójwymiarowe, dostępne w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Miodowa mozaika może stanowić niezwykle okazały element w pomieszczeniu, nadając mu niepowtarzalnego wyrazu.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter