Trendy w kuchni 2019

Panująca już wiosna, jak zawsze nastraja do zmian naszych wnętrz. Malowanie ścian, zakup nowego sprzętu czy dekoracji – to najczęściej i najchętniej stosowane metamorfozy. Bierzemy więc pod lupę serce każdego domu – kuchnię. Jakie trendy panują w tym roku? Jakie kolory, materiały, sprzęt AGD? Podpowiadamy.

Okazuje się, że żegnamy białe fronty na wysoki połysk w meblach. Kilka dobrych sezonów w kuchniach królowała biel. Zimna, sterylna i dająca wiele do życzenia pod względem utrzymania czystości, ale zarazem estetyczna i elegancka – ta zabudowa odchodzi do lamusa. Nadchodzi era mocnych kolorów – granatu, grafitu, a nawet czerni, no i obowiązkowo w matowym wykończeniu. Smaku i wyrazistości ma dodać blat – kwarcowy, marmurowy, betonowy.

Wiemy, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego dodatki takie, jak uchwyty czy baterie nie są bez znaczenia. W tej kwestii nadal mile widziane będą kolory w odcieniach złota i mosiądzu, choć pierwsze skrzypce w tym roku zagrają elementy miedziane. Włączniki, gniazdka, oświetlenie – pamiętajmy, że im również wypadałoby poświęcić nieco uwagi przy zakupie.

A jak mają się nowości na rynku AGD? Po kolei: Automatyzacja – największe koncerny prześcigają się w produkcji sprzętu, który wykona swoje zadanie z minimalnym zaangażowaniem człowieka. Funkcjonalność – najlepiej, aby jedno urządzenie poradziło sobie z kilkoma zadaniami. Design – estetyka, ponadczasowość i minimalizm. Innowacyjność – zaprezentować coś, czego inni nie mają.

Czy aby na pewno na takie rozwiązania stać tylko dużych graczy? Polski producent sprzętu AGD, marka Solgaz, od kilkunastu lat z powodzeniem pokazuje, że część globalnego tortu sukcesu należy się również jemu. Jak to się ma do powyższych trendów?

Słyszeliście o płycie, która sama gotuje? Nie, to nie żart. Piszemy zupełnie serio. Płyta GNC 4 AUTO posiada funkcję automatycznego gotowania, czyli po wybraniu przez nas odpowiedniej temperatury płyta sama się wyłączy, zmniejszy lub zwiększy płomień w momencie, kiedy osiągnie pożądaną moc. Nic więc nie wykipi i się nie przypali.

W małej kuchni każdy centymetr jest na na wagę złota, a przecież trzeba w niej zmieścić kilka sprzętów. Co powiecie na propozycję 3w1, tj. piekarnik, mikrofala i parowar? Model SP34PM spełnia wszystkie te funkcje, a dzięki swojej kompaktowości zabierze Waszej kuchni tylko 60cm szerokości i 45cm wysokości. Chętni? Proszę bardzo:

min

Linia produktów Solgaz jest minimalistyczna, estetyczna utrzymana w ponadczasowej czerni. To powoduje, że doskonale sprawdzi się niemal w każdym klimacie kuchni.

Wisienkę na torcie zostawiamy na koniec, czyli innowacyjny patent i jego wyłączność producenta. Mowa o płytach gazowych gaz pod szkłem z ukrytymi palnikami pod ceramiką. Zalety? Niższe zużycie gazu nawet do 50% (dzięki cyklicznej pracy palników), łatwość w utrzymaniu czystości, elektroniczny panel sterowania zamiast wystających pokręteł i brak osadów na garnkach i meblach. Płyta GPC w kilku modelach jest do Państwa dyspozycji.

Bez wątpienia, dziś na wygląd kuchni nie mają wpływu tylko kolory czy meble. W dobie ogromu rozwiązań w kwestii wyposażenia, dekoracji, detali czy sprzętu AGD w zasadzie nic nas nie ogranicza. No, może tylko zasobność portfela.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter