Styl amerykański w kuchni – jak urządzić kuchnie w stylu amerykańskim?

Pisaliśmy już m.in. o stylu retro, hampton, loftowym czy wiejskim. Aranżacji jest jednak znacznie więcej, dlatego czas przyjrzeć się kolejnym. Słyszeliście o stylu amerykańskim? Czym się charakteryzuje i czy ma swoich zwolenników? Sprawdźmy!

Styl amerykański w kuchni – czym się wyróżnia?

Styl amerykański to pastelowe kolory, przestrzeń, dużo dodatków i wszechobecny przepych. Pomieszczenie ma być rodzinne, gustowne i ciepłe. W dobie modnego minimalizmu można powiedzieć, że styl angielski jest tego przeciwieństwem. Aranżacja ta jest bogactwem kolorów, które pojawiają się niemal wszędzie – na meblach, ścianach czy podłodze. Nieodłącznym elementem są naczynia – zastawa musi być kolorowa, a także bibelotów i ceramiki. Z całą pewnością dodatki stanowią bazę. Rozmaitość, kolorowa ceramika, przeszklone witryny – to wszystko charakteryzuje styl amerykański.

Meble kuchenne styl amerykański – jak dopasować je do kuchni?

Aranżacja kuchni w stylu amerykańskim to nowoczesne i przestronne wnętrza. Cechą charakterystyczną pomieszczenia jest wyspa. Wszystko po to, aby można było swobodnie przygotowywać posiłki z całą rodziną. Wyspę tworzy blat roboczy wraz z płytą kuchenną, ale też może się na niej pojawić zlewozmywak i piekarnik. Wyspa to centralne miejsce w kuchni, które ma integrować domowników. Mile widziane są drewniane meble w jasnych pastelowych kolorach. Amerykański styl to również hokery – te najczęściej znajdują się właśnie przy wyspie. Na uwagę zasługuje też podłoga, która w tym wypadku jest odzwierciedleniem czarno-białej szachownicy.

Nowoczesna kuchnia w stylu amerykańskim? Jakie AGD wybrać?

Pozostając w amerykańskim klimacie, również sprzęt AGD nie pozostaje bez znaczenia. Ważne jest by fronty urządzeń nawiązywały do mebli, czyli były w jasnych pastelowych barwach, ale niekoniecznie warunkiem jest sprzęt do zabudowy. Mile widziane są masywne urządzenia, które mają służyć dużej rodzinie. Amerykanie słyną z dużych zapasów, w związku z tym np. lodówka musi być pojemna. Sprawdzi się wiec ta z drzwiami typu side-by-side. Płyta gazowa to ta zasilana gazem i koniecznie kuchenka mikrofalowa, która szybko zadba o nasz obiad.

Kuchnia w stylu amerykańskim – na jaki kolor postawić?

Tak, jak już wspomnieliśmy, kolory kuchni w stylu angielskim to wszelkiego rodzaju pastele – błękity, róże, beże – ma być jasno, przejrzyście i przestronnie. Ciemne kolory pomniejszają optycznie wnętrze, a styl amerykański absolutni na to nie pozwala. Nie ma mowy o jednym kolorze – wszelkie dodatki, które są pożądane, powinny być kolorowe i „wesołe”.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter