Pomysł na turkusową kuchnię – jak ją urządzić?

Ponadczasowa biel i odcienie drewna od lat królują w polskich kuchniach. Są jednak i tacy, którzy szukają bardziej odważnych i kolorowych inspiracji.  Jedną z nich może być turkus – zarówno w stonowanych odcieniach, jak i intensywnej formie. Macie ochotę na turkusową kuchnię? Zapraszamy po dawkę inspiracji.

Turkusowa kuchnia – o czym warto wiedzieć?

Jeśli zdecydowaliśmy się na kolor turkusowy w kuchni, warto przeanalizować, do konkretnie miałoby być w tej barwie – czy ściany, tapeta, meble, a może tylko dodatki? Pamiętajmy, że kolor ten świetnie komponuje się z bielą, czernią, czy pastelami. Bez obaw możemy pobawić się odcieniami, a w zamian otrzymać wyjątkowe i przytulne wnętrze.

Turkusowa kuchnia – jak dobrać wyposażenie?

Zasadniczo kolor kuchni nie decyduje o tym, co w niej umieścimy. Sprzęty AGD, bez względu na aranżację, to wyposażenie constans. W każdej kuchni nie może zabraknąć płyty, piekarnika, lodówki czy okapu. Najczęściej decydujemy się na sprzęty do zabudowy, dzięki czemu możemy je ukryć w meblach, tworząc jedną spójną i estetyczną całość.

Meble do turkusowej kuchni

Meble do turkusowej kuchni wcale nie muszą być… turkusowe. Wszystko zależy od tego, jak planujemy ten kolor rozmieścić w całym wnętrzu. Jeśli decydujemy się na turkusowe akcenty w postaci paneli szklanych między szafkami, czy tapety lub płytek na ścianach – meble w tym kolorze nie będą wskazane. Wówczas z pewnością sprawdzą się te w ponadczasowej i zawsze eleganckiej bieli. Jeśli zaś postawimy na kolorowe meble – ściany i duże powierzchnie warto zostawić w neutralnym kolorze.

Turkusowa kuchnia – inspiracje. Turkusowe dodatki do kuchni 

W turkusowej kuchni warto postawić na turkusowe dodatki, a tych nie brakuje. O ile sprzęty AGD najczęściej występują w neutralnej czerni – płyty, piekarniki, czy okapy,  tyle wszelkie, również niezbędne, wyposażenie kuchni już niekoniecznie. Jeśli zdecydowaliśmy się na pastelowe meble i turkusowe ściany w kuchni, postawmy na turkusowe naczynia, hokery przy barku, czy lampkę. Takie akcenty z pewnością dopieszczą całe wnętrze i stworzą spójną kolorystyczna i ciekawa całość.  Nie zapominajmy jednak, aby nie przesadzić z detalami i ilością intensywnych kolorów.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter