Płyta kuchenna nad zmywarką – zalety i wady

Urządzając kuchnię, musimy wszystko dokładnie rozplanować. Serce domu musi być przede wszystkim funkcjonalne. Ogromne znaczenie ma więc rozmieszczenie szafek i urządzeń. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na często pojawiające się pytanie: czy płyta gazowa może być nad zmywarką? Zapraszamy do lektury.

Gdzie umiejscowić płytę kuchenną?

Aranżując kuchnię, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim ergonomię i funkcjonalność. Wszystko po to, abyśmy mogli się w niej poruszać w pełni swobodnie. Kuchnia powinna zawierać, dzięki którym praca w niej będzie przebiegała komfortowo. Strefa zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania i gotowania. W tej ostatniej właśnie powinna się znaleźć płyta kuchenna. Umiejscowienie stref uzależnione jest od układu pomieszczenia. Najczęściej aranżujemy wnętrze w kształcie litery L, U czy G.


EKO PIEKARNIK SP-67P
NOWOŚĆ

PŁYTA GAZOWA SOLGAZ INNOVA COMFORT 4+1

Niezwykle cicha praca bez cykania. Zwiększone pola grzejne.

Czy płyta gazowa może być nad zmywarką?

W dobie całej gamy sprzętów do zabudowy, ich umiejscowienie może być różnorakie. W zasadzie ograniczeniem są miejsca przyłącza mediów w pomieszczeniu (o ile nie mieliśmy na nie wcześniej wpływu). Czy płyta grzewcza nad zmywarką to dobry pomysł? Czemu nie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by oba urządzenia zamontować jedno pod drugim.

Płyta gazowa nad zmywarką – wady i zalety tego rozwiązania

Jak każde rozwiązanie, ma swoje jasne i ciemniejsze strony. Czy płyta nad zmywarką ma jakieś wady? Jeśli oba sprzęty zamontujemy zgodnie z wytycznymi producenta, zachowując niezbędne odległości -żadnych przykrych niespodzianek nie doświadczymy. Ważna jest odpowiednia szczelina między dwoma urządzeniami tak, aby temperatura i wilgoć nie miały prawa wpłynąć na pracę sprzętu. Podobnie jest z płytą indukcyjną – indukcja nad zmywarką to też, jak najbardziej możliwe połączenie. Płyta indukcyjna nad zmywarką pozwoli nam zaoszczędzić miejsca i jest wygodna. Piekarnik dziś najczęściej montujemy w zabudowie słupkowej, czyli na wysokości wzroku, co jest bardzo komfortowe i bezpieczne. Zmywarka pod płytą z pewnością spełni nasze oczekiwania.

O czym warto pamiętać przy instalacji płyty kuchennej?

Tak, jak już wspominaliśmy – kluczową kwestią jest właściwy montaż zgodnie wytycznymi producenta sprzętu. Zmierzmy wysokość, jaka będzie nam niezbędna – płyty, zmywarki i odstępu między nimi.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter