Płyta gazowa bez płomieni – czy to dobry wybór?

Wiosna i jesień to te pory roku, kiedy Polacy chętnie decydują się na remonty. Według badania przeprowadzonego przez Homebook, jednym z najczęściej remontowanych pomieszczeń w naszych domach jest kuchnia. Są to zarówno duże, jak i drobne zmiany w aranżacji wnętrza np. zmiana koloru ścian czy dodatków. „Remontem” w tym badaniu określa także całościową modernizację tej przestrzeni. Jak się okazuje – najczęściej w polskich domach, w ramach remontu kuchni, wymieniane są sprzęty kuchenne. Czy w tej grupie jesteście także i Wy? Czy też planujecie remont? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo dziś przybliżymy Wam płyty gazowe bez płomieni i opowiemy dlaczego warto przemyśleć właśnie ten wybór sprzętu do gotowania w Waszych kuchniach.

Płyta gazowa bez płomieni – wady i zalety

Płyta do gotowania stanowi jedno z tych urządzeń, do wyboru którego przykładamy szczególną wagę. W końcu ma być to sprzęt, z jakiego będziemy korzystać na co dzień i jego wybór powinien być przemyślany, nie podejmowany pod wpływem impulsu.

Decyzje zakupowe jednak motywowane są intensywnie przez sieci handlowe, które co rusz kuszą klientów nowymi ofertami promocyjnymi, związanymi np. z najgorętszym okresem zakupowym roku, czyli Black Friday. Ale może jednak warto z nich skorzystać? Jeśli już mamy doprecyzowane swoje oczekiwania i wiemy, co sprawdzi się u nas najlepiej, to z pewnością tak.

Uważamy, że każdy przemyślany zakup jest dobry. Dlatego teraz mamy dla Was zestawienie informacji o bezpłomieniowych płytach marki SOLGAZ, abyście wiedzieli z czym to się je i świadomie zdecydowali, czy jest to rozwiązanie dla Was.

Połączenie klasycznych kuchni gazowych i płyt ceramicznych

W Polsce najpopularniejszym typem kuchenek, czy inaczej mówiąc płyt grzewczych są te gazowe. Gaz ziemny i butlowy jest wciąż najpopularniejszym i zarazem najtańszym paliwem dostępnym w naszym kraju, znacznie tańszym od energii elektrycznej.  Niektórzy konsumenci jednak ze względów estetycznych i praktycznych wolą korzystać z kuchenek elektrycznych z płytą ceramiczną, bądź też z płyt indukcyjnych. Dlatego naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł SOLGAZ, oddając w ręce konsumentów produkt, który połączył zalety obu tych rozwiązań w jeden innowacyjny produkt – płyty gazowe w technologii „gaz – pod – szkłem”.

Połączenie cech klasycznej kuchni gazowej z otwartym płomieniem z płytą indukcyjną, to coś czego nie podjął się przed firmą SOLGAZ nikt inny na świecie. Zastanawiając się czy płyta gazowa bez płomieni jest dla mnie, dobrze jest na początku uświadomić sobie, że jest to zupełnie coś nowego.  Coś, co łączy zalety kuchni zasilanej na gaz z łatwością w utrzymaniu czystości i eleganckim wzornictwem, jak w kuchniach indukcyjnych. Jednocześnie nie jest ani jednym, ani drugim rozwiązaniem.

Dzięki polskiej firmie Solgaz, szturmem zdobywającej zarówno polski, jak i światowe rynki sprzętu AGD, nie musimy mieć już dylematu w postaci zastanawiania się, czy lepiej wybrać tańszą w eksploatacji płytę gazową, czy droższą, ale bardziej elegancką płytę elektryczną lub indukcyjną. Solgaz, jako jedyny producent na świecie, ma w swojej ofercie unikalny produkt: w pełni sterowaną dotykowo płytę na gaz bez płomieni,  które schowane są pod estetyczną warstwą witroceramiki.

Palniki schowane pod szkłem

Najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy płytami gazowymi bez płomieni marki Solgaz, a tradycyjnymi kuchenkami i płytami gazowymi jest brak widocznych palników na powierzchni płyty. Wizualnie sprzęt prezentuje się równie elegancko, co topowe modele płyt elektrycznych czy indukcyjnych. Ma jednak nad nimi bardzo istotną przewagę. Płyty gazowe bez płomieni Solgaz są znacznie tańsze w eksploatacji od płyt zasilanych energią elektryczną (ceramicznych płyt elektrycznych oraz płyt indukcyjnych).

Do 50% oszczędności na zużyciu gazu

Jak działa płyta gazowa bez płomieni, że pozwala na tak duże oszczędności? To zasługa specjalnej, opatentowanej przez polskiego producenta konstrukcji palników, cyklicznej pracy płyty, a także wbudowanym w płyty Solgaz tzw. darmowym polom grzejnym. Rozwiązania te pozwalają, aby taka płyta bez płomieni zużywała nawet o połowę mniej gazu niż tradycyjne kuchenki gazowe.

Badanie przeprowadzone przez niezależny instytut badawczy działający przy krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica wykazało, że płyty gazowe bez płomieni produkowane przez polską firmę Solgaz są oszczędniejsze nawet do 50% od tradycyjnych płyt gazowych z widocznymi palnikami. Oznacza to, że są dziś najbardziej oszczędnym sprzętem w swojej klasie spośród wszystkich typów kuchennych płyt grzewczych aktualnie dostępnych na rynku.

Brak tłustych osadów i osmolonych garnków

Warto wiedzieć, że właśnie ta potrzeba, czyli chęć pozbycia się uciążliwych efektów spalania gazu przy otwartym płomieniu, jak pożółcenia czy osmolenia, były motywem to stworzenia pierwszej kuchni w technologii „gaz-pod-szkłem”. Plotka głosi, że żona konstruktora miała dość tłustych osadów w kuchni i osmolonych garnków. Poprosiła więc męża, aby wymyślił rozwiązanie, które uwolni ją od uciążliwego utrzymania w czystości kuchni gazowej.

W ten sposób powstała pierwsza płyta gazowa bez płomieni, gdzie w efekcie katalitycznego spalania się gazu, nie wytwarza tłustych osadów, które od lat były zmorą każdej gospodyni.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Brak widocznych palników gazowych na powierzchni płyt Solgaz oznacza przewagę tych produktów nie tylko w wymiarze estetycznym, ale także praktycznym. Płyty gazowe bez płomieni są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu w porównaniu z tradycyjnymi płytami gazowymi z widocznymi palnikami i osadzonym na nich rusztem.

Płyty gazowe bez płomieni wykonane są z bardzo wytrzymałego i jednocześnie odpornego na czynniki zewnętrzne i zarysowania materiału – z witroceramiki. To identyczny materiał, jaki jest stosowany np. w najbardziej trwałych płytach indukcyjnych.

Warto zaznaczyć, że producent ułatwia również czyszczenie i konserwację oferowanych na rynku płyt gazowych bez płomieni, oferując swoim klientom także dedykowane środki czystości do pielęgnacji płyt ceramicznych.

Bezpieczeństwo ponad normę

Każda płyta na gaz bez płomieni to także szereg zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych. Firma SOLGAZ ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w konstruowaniu bezpiecznych płyt gazowych działających w innowacyjnej technologii gaz pod szkłem. Produkty te są sprawdzone przez tysiące klientów, bezpieczne, solidne i pewne.

Paliwem stosowanym w płytach z ukrytymi palnikami jest gaz, ale gaz spala się katalitycznie w palnikach umieszczonych pod warstwą bardzo wytrzymałej ceramiki szklanej. Jest to szkło hartowane, witroceramiczne, odporne na działanie wysokiej temperatury i urazy mechaniczne.

Specjalny system elektroniczny cały czas kontroluje proces spalania, ciśnienie gazu i jego jakość. Metoda spalania w kuchniach bezpłomieniowych, pozwala ograniczyć do minimum wytwarzanie CO w procesie spalania gazu. Jego normy są 10x niższe niż te dopuszczalne w budownictwie. Jest dzięki temu bardzo bezpiecznie.

Proces nagrzewania

Kuchnie w technologii “gaz-pod-szkłem” to zupełnie inne podejście do gotowania. W pierwszym etapie płyta nagrzewa się nieco dłużej, ale dłużej również to ciepło oddaje po jej wyłączeniu. Można spokojnie około 15 minut wcześniej wyłączyć płytę i korzystać z niej bez poboru gazu w trakcie kiedy temperatura nagrzanej ceramiki się obniża. Cecha ta pozwala ogrzewać skutecznie darmowe pole. Jest to miejsce na płycie, które nie pobiera gazu a świetnie sprawdza się jako powierzchnia odkładcza do utrzymania temperatury już przygotowanej potrawy.

Dobrze dopasowane to Twoich potrzeb

Aktualnie w ofercie firmy Solgaz znajdziemy III generacje płyt gazowych bez płomieni:

  • I generacja to płyty GPC,
  • II generacja to płyty OPTIMEX,
  • III generacja – najnowsza i najbardziej zaawansowana to płyty INNOVA.

Każda z nich to szeroki wybór modeli, które różnią się między sobą m.in. wymiarami, ilością pól grzewczych czy liczbą dostępnych funkcji. W przypadku najnowszej III generacji płyt INNOVA mamy do czynienia z innowacyjnym, nowym systemem zapalającym. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych generacji płyta jest odpalana nie za pośrednictwem iskrowników, a żarników. Dzięki temu płyty bezpłomieniowe INNOVA gwarantują cichą pracę urządzenia. Posiadają także szereg dodatkowych funkcji, większe pola grzejne i jako jedyne mają pięciopalnikowy model płyty wyposażony aż w trzy darmowe pola, z których korzystanie nic nie kosztuje. Ten szeroki wybór generacji, funkcji i modeli, pozwala konsumentom dopasować produkt do swoich potrzeb. Tutaj jeden z dostępnych modeli: Płyta gazowa Solgaz Innova Premium 4+1

Polska firma udowodniła, że dzięki innowacyjnym pomysłom inżynierów, wiedzy i doświadczeniu projektantów oraz nieszablonowemu podejściu, które pozwoliło opracować unikalny w skali światowej produkt, mamy dziś możliwość wyboru urządzeń, które są w stanie pogodzić jeszcze do niedawna sprzeczne kryteria: efektywność energetyczną i niski koszt eksploatacji z estetyką i trwałością wykonania.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter