Piekarnik z funkcją mikrofali – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Mikrofala to opcjonalny sprzęt w kuchni. Są jej zwolennicy, jak i przeciwnicy. Ci ostatni twierdzą, że potrawy przyrządzone z jej udziałem są niezdrowe, a wręcz szkodliwe. Temat dyskusyjny. Niekwestionowaną jednak prawda jest, że bardzo ułatwia pracę w kuchni, bo w prosty i szybki sposób możemy zjeść ciepły posiłek. Dlatego też, żeby nie zajmować cenionej w kuchni przestrzeni, wielu producentów zdecydowało się wprowadzić na rynek urządzenia łączące kilak funkcji. Piekarnik z funkcją mikrofali to jedno z nich. Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez piekarnika – zdecydowana większość z nas posiada ten sprzęt w domu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć jego działanie z podgrzewaniem. Przyjrzyjmy się więc bliżej urządzeniu, jakim jest piekarnik z mikrofalą.

Jak działa piekarnik z funkcją mikrofali?

Piekarnik i mikrofala w jednym to funkcjonalne i kompaktowe rozwiązanie. Występuje w opcji sprzętu do zabudowy meblowej i możemy w nim upiec dania – mięso, ciasta, ryby, jak i podgrzać gotowe potrawy. Często producenci dają tez możliwość korzystania z funkcji pieczenia jednocześnie z wykorzystaniem mikrofal, co przyspiesza całą obróbkę cieplną. Dostępne dziś sprzęty mają szereg udogodnień. Podobnie jest z urządzeniami wielofunkcyjnymi – piekarnik i mikrofala oprócz podstawowych swoich ról, mogą pełnić też dodatkowe.

Czy warto kupić piekarnik z mikrofalą do zabudowy czy wolnostojący? Piekarnik kompaktowy – co to znaczy?

O tym, że piekarnik z funkcją mikrofali do zabudowy jest sprytnym i kompaktowym rozwiązaniem nie trzeba raczej nikogo przekonywać. W zależności od naszych potrzeb, wybierzmy sprzęt, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Pełna automatyka i gotowe programy, pozwalają wybierać spośród wielu ustawień, zapisanych w pamięci piekarnika lub dostosować go indywidualnie w zależności od przygotowywanej potrawy. Urządzenie 2w1 zaoszczędzi nam miejsce w kuchni. Mikrofalówka jako oddzielny sprzęt zwykle zajmuje część blatu lub dodatkową półkę. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofali, ta kwestia nie stanowi już problemu. W takim wydaniu urządzenie zazwyczaj montujemy w tzw. zabudowie słupkowej, czyli na wysokości wzroku. Wszystko po to, by w sposób komfortowy z niego korzystać. Wyciąganie potraw – upieczonych, czy podgrzanych, z poziomu dolnych mebli jest zwyczajnie niewygodne i wręcz niebezpieczne – możemy się poparzyć, czy coś wylać. Zabudowa słupkowa daje ten komfort, że wszystkie operacje zrobimy w sposób maksymalnie komfortowy.

Czy lepiej wybrać urządzenie z funkcją mikrofali czy dwa osobne urządzenia?

Nowoczesność, estetyka, zaoszczędzenie miejsca, to niekwestionowane atuty urządzenia, jakim jest piekarnik i mikrofala w jednym. Nie mniej, wybierając taki wariant musimy się liczyć z większymi kosztami zakupu. Oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach, więc piekarnik piekarnikowi nierówny i to samo możemy powiedzieć o mikrofalach. Wszystko zależy od tego, jakich funkcji oczekujemy od urządzeń. Za mikrofalówkę wolnostojącą możemy zapłacić np. 150zł lub 600zł. Za piekarnik – tutaj jeszcze więcej możliwości bo funkcji całe mnóstwo. Weźmy pod uwagę, że w obecnie panujących trendach dotyczących aranżacji wnętrz, pierwsze skrzypce gra minimalizm. Nie chcemy zagracać pomieszczeń, a większość przyborów i nauczyć chowamy do szafek, zostawiając dla okna przejrzystą przestrzeń. Idąc tym tropem – zdecydowanie piekarnik z funkcją mikrofalówki bardziej wpasuje się w tę koncepcję.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu piekarnika z mikrofalówką w jednym?

Piekarnik i mikrofala w jednym to kompaktowe rozwiązanie, szczególnie dedykowane do niewielkich kuchni. Niektórzy producenci poszli o krok dalej i zaproponowali jeszcze jedną funkcję – parowar. Na przykład urządzenie 3w1 firmy Solgaz SP 34PM jest tego doskonałym przykładem. Przy zakupie tego typu sprzętu zwróćmy uwagę na dostępność wbudowanych funkcji i programów, trybów i dodatkowego wyposażenia.

Piekarnik z mikrofalą opinie użytkowników, które musisz poznać

Internet źródłem wielu opinii i wymiany doświadczeń. Znajdziemy w nim również wpisy dotyczące urządzenia, jakim jest piekarnik z mikrofalą. Opinie internautów wskazują na fakt, że kompaktowość sprzętu jest ogromnym atutem. Kupując jedno urządzenie, dostajemy tak naprawdę dwa lub nawet trzy w jednym.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter