Piekarnik dual cook – czyli dlaczego warto wybrać piekarnik dwustrefowy?

Piekarnik dual cook to sprzęt, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzięki dwóm komorom pieczenia, jesteśmy w stanie przyrządzić różne dania w tym samym czasie. Piekarnik dwustrefowy to oszczędność miejsca, czasu i energii, a przy tym niezwykły komfort pieczenia.

Czym jest i jak działa Dual Cook?

Piekarnik dwustrefowy w swoim działaniu niczym się nie różni od typowych urządzeń – ma te same funkcje. Jednakże zasadniczą kwestią jest fakt, że możemy w nim przyrządzić dwie potrawy jednocześnie. Urządzenie posiada bowiem dwie niezależne komory. Posiada dwa wiatraki termoobiegu i dwie grzałki. Jak działa dual cook? Sprzęt wyposażony jest w specjalną półkę-separator, wykonaną z materiału nieprzewodzącego ciepła. Dzięki temu obie przestrzenie są zupełnie niezależne. Możemy piec jednocześnie różne dania, z różnie ustawionymi parametrami z gwarancją, że zapachy nie będą się wzajemnie przenikały.

Funkcje, za które pokochasz piekarnik dwustrefowy

Podwójny piekarnik, bo tak w uproszczeniu możemy nazwać piekarnik dwustrefowy, ma wszystkie funkcje niezbędne do codziennego przyrządzania dań. W praktyce, poza dwiema przestrzeniami, mamy możliwość osobnej regulacji temperatury oraz sposób pieczenia. Wszystko zależy od konkretnych funkcji, jakie posiada dany model (grill, grzałka, termoobieg itp.). Pieczenie na dwóch poziomach jednocześnie jest więc niezwykle komfortowe. Możemy piec zupełnie skrajne dania, np. ciasto i rybę, mając ten komfort, że zapachy się nie przemieszają. Przydatną funkcją jest też możliwość korzystania tylko z jednej komory. To powoduje, że sprzęt pobiera mniej energii, gdyż nagrzewa tylko połowę wnętrza. Możemy też wyciągnąć separator i używać całej komory.

Piekarnik dual cook – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak przy większości zakupów – zanim zdecydujemy się na ten konkretny, sprawdźmy, czy spełni on nasze oczekiwania. Piekarnik dwukomorowy należy dopasować do naszych potrzeb i wymagań. Zwróćmy więc uwagę na to, jak szybko się nagrzewa i ile potrzebuje energii do pracy. Piekarniki dwukomorowe są zazwyczaj bardzo mocne. Nie zapominajmy również o klasie energetycznej, czyli ile energii sprzęt pobiera. Coraz więcej nowoczesnych sprzętów posiada też funkcję czyszczenia. Proces pyrolizy czy czyszczenia parowego zdecydowanie pozytywnie wpłynie na komfortowe utrzymanie urządzenia w nienagannym stanie. Zwróćmy również uwagę na funkcje oraz wyposażenie – prowadnice, blachy, termoobieg, grill, parowar, czy funkcje zabezpieczające.

Dual cook opinie

Moda na kompaktowe i wielofunkcyjne urządzenia trwa. Doceniamy wielozadaniowość sprzętu – oszczędzamy przy tym miejsce w kuchni, a czas i energię, więc w konsekwencji pieniądze. Planujesz zakup piekarnika dual cook? Opinie użytkowników sprzętu świadczą o tym, że urządzenie jest godne uwagi. Użytkownicy doceniają fakt, że przygotowanie kilku posiłków na raz zajmuje im mniej czasu, a przy tym tego typu sprzęt jest w zasięgu ich możliwości finansowych.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter