O czym warto pamiętać decydując się na tapetę w kuchni? Sprawdź!

Tapeta w kuchni zyskuje coraz większe uznanie. Wszystko dlatego, że te obecne tapety znacznie odbiegają jakością i wzornictwem o tych nam znanych sprzed lat. Tapeta w kuchni może być naprawdę spektakularnym rozwiązaniem, który nada jej charakteru. Sprawdź, jak zaaranżować wnętrze, wykorzystując tapety w kuchni.

Gdzie sprawdzą się tapety kuchenne?

Przyjrzymy się naszemu wnętrzu i sprawdźmy, gdzie tapeta miałaby sens. Rozwiązań może być wiele. Wszystko zależy od całości aranżacji, ponieważ tapeta w kuchni sprawdzi się zarówno na wszystkich ścianach, jak i w wybranych miejscach. Jeśli mamy stonowaną i jednolitą kuchnie, dobrym rozwiązaniem będzie tapeta o kontrastującym wzorze.

Czy warto postawić na tapetę w kuchni?

Jak najbardziej warto. Dlaczego? Dlatego, że dziś producenci tapet oferują nam ogromny wachlarz wzorów i tapet wysokiej jakości. Dzięki temu możemy stworzyć indywidualną kuchnię, niepowtarzalną i wyjątkową. Dzięki tapetom możemy wnieść ciekawy akcent, ocieplić pomieszczenie czy nadać „pazura”.

Rodzaje tapet kuchennych

Kluczową kwestią jest dobór tapety o odpowiednich parametrach technicznych i jakości. W kuchni najlepiej sprawdzą się tapety winylowe – są najbardziej wytrzymałe. Powłoka winylowa jest na tyle twarda, że można ją szorować. Należy pamiętać, że oprócz porządnej jakości tapety musimy się zaopatrzyć w równie porządny klei i… fachowca. Tapeta sprawdzi się nie tylko na dużych powierzchniach, ale i między szafkami.

Co wybrać? Różnice między tapetą a fototapetą.

Tapeta do kuchni zamiast płytek? Ten, kto zgłębił już temat tapet wie, że niczym nie odbiegają od płytek i z powodzeniem sprawdzą na przykład nad blatem. Pójdźmy o krok dalej, gdyż między szafkami świetnie odnajdzie się tzw. fototapeta. Do kuchni jest to dość innowacyjne rozwiązanie, nie mniej zyskuje coraz więcej zwolenników. Takie fototapety 3D najczęściej (choć niekoniecznie) pokrywa taflą szkła. Dzięki temu uchronimy ją od wszelkich uszkodzeń mechanicznych czy też ciężkich zabrudzeń, o które przecież w kuchni nietrudno. I jeszcze dwie wskazówki: tapetę we wzory geometryczne zastosujmy w dużych pomieszczeniach, natomiast wszelkie widoki, pejzaże i elementy natury powiększą optycznie niewielką kuchnię.

Jak usunąć zabrudzenia z tapety kuchennej?

A co, jeśli mleko już się wylało? Bez obaw, bo tak, jak już wspominaliśmy, z porządnej jakości tapety bez problemu usuniemy zabrudzenia. Wystarczy lekko zwilżyć gąbkę, nanieść odrobinę detergentu i delikatnie przemyć. Jeśli jednak usunięcie plamy nie idzie po naszej myśli, warto przygotować roztwór samodzielnie. Mieszanka wody z sodą oczyszczoną i octem sprawdzi się idealnie.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter