Kuchnie z połyskiem – jak urządzić kuchnię na wysoki połysk?

Kuchnia na wysoki połysk króluje w naszych domach już od wielu lat. Cieszy się niesłabnącą popularnością z uwagi na niezwykle elegancji efekt, jaki dają błyszczące fronty. Szeroka paleta dostępnych kolorów daje ogromne możliwości aranżacji. Jak powinny wyglądać modne i nowoczesne kuchnie lakierowane?

Kuchnia na wysoki połysk – wady i zalety

Niemal w każdym domu czy mieszkaniu sprawdzi się kuchnia na wysoki połysk. Zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim estetyka i elegancja. Najczęściej wybieramy fronty w kolorze bieli. Dodają one lekkości i świeżości. Błyszczące fronty atrakcyjnie wyglądają z matowymi ciemnymi korpusami. Biel i połysk mają to do siebie, że świetnie będą współgrały niemal w każdym zestawieniu. Połysk ma też jednak swoje wady natury praktycznej. Jako, że w kuchni trudno wieczna czystość – przecież to nasze miejsce do codziennej pracy – połyskujące fronty nie mają litości dla smug, odcisków palców i wszelkich plam. Zatem, mimo że kuchnie na wysoki połysk są nowoczesne, to dokładają nam obowiązek bieżącego utrzymywania mebli w nienagannej czystości.

Modne kolory kuchni na wysoki połysk

Tak, jak już wspomnieliśmy biała kuchnia na wysoki połysk, to wciąż trend numer jeden. Tym, do których biel nie przemawia, producenci oferują całą gamę barw. Jako, że lubimy jasne kolory, i te są wciąż pożądane w kuchni, gdyż dają efekt większej przestrzeni, to bardziej zdecydowanych i stanowczych odcieni również nie brakuje. Na przykład kremowa kuchnia na wysoki połysk będzie dobrze wyglądać z kontrastowym brązem. Charakteru nadadzą też czekoladowe dodatki. Kuchnie szare na wysoki połysk też są dobrym rozwiązaniem, a w zestawieniu z bielą dają niezwykły efekt lekkości i elegancji.

Meble kuchenne na wysoki połysk – czym się kierować przy wyborze?

Sam wygląd mebli to nie wszystko. Wraz z walorami wizualnymi zabudowa musi być solidnie wykonana. Mając na uwadze nowoczesne meble kuchenne na wysoki połysk, ich fronty najczęściej wykonane są z płyt MDF. Ważne, by płyta nie była zbyt cienka. Zwróćmy uwagę na detale, m.in. cichy domyk, uchwyty, okucia. Firmy meblowe oferują dziś ogrom możliwości, zarówno w kwestii wiodących materiałów, z jakich meble mają być wykonane, jak i w kwestii wszelkich niezbędnych detali.

Nowoczesne kuchnie lakierowane – na jakie AGD postawić?

Sprzęt AGD  w stylu retro z pewnością nie będzie współgrał w aranżacji z nowoczesną kuchnią na wysoki połysk. Dlatego też w przypadku błyszczących eleganckich frontów najlepiej sprawdzą się nowoczesne płyty gazowe czy nowoczesne piekarniki. W formie urządzeń do zabudowy w sposób niezwykle estetyczny stworzą spójną całość z zabudowa meblową. Pamiętajmy też, że nad płyta powinien się znaleźć okap kuchenny, który nie tylko będzie pochłaniał niepożądane zapachy, ale i uchroni fronty od osadzania się na nich osadów.

Kuchnia na wysoki połysk – opinie

Nowoczesne kuchnie lakierowane stały się niemalże hitem ówczesnych aranżacji w naszych domach. Błyszczące fronty, które jeszcze bardziej potęgują efekt głębi kolorów zagościły w kuchniach na dobre. Można by rzec, że to rozwiązanie ponadczasowe – gładkie, minimalistyczne, jasne wnętrza nie tak szybko się nudzą. Można by rzec, że taki styl jest zarówno estetyczny, jak i bezpieczny z uwagi na swoją prostotę i elegancję.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter