Kuchnia w eklektycznym stylu – co warto wziąć pod uwagę?

Stylów, w których możemy urządzić wnętrza zdecydowanie nie brakuje. Nowoczesne, minimalistyczne, loftowe, czy rustykalne – możliwości nie brakuje. Co jednak, kiedy do żadnego z nurtów nie jesteśmy do końca przekonani? Z pomocą przychodzi eklektyzm i jego nieograniczone możliwości. Jak może wyglądać kuchnia w eklektycznym stylu? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Styl eklektyczny – czym się charakteryzuje?

Eklektyzm wywodzi się z filozofii – to w niej łączono różne nurty. Jego potencjał z czasem zawitał również do aranżacji. Styl eklektyczny w kuchni polega na swobodnym łączeniu kilku nurtów – często skrajnych. Oczywiście, niezbędne jest tu wyważenie i umiar. Łatwo jest przesadzić i zamiast efektownego i niepowtarzalnego wnętrza, eklektyczna kuchnia może wprowadzić totalny chaos.

Jak urządzić kuchnie w stylu eklektycznym?

Obecny eklektyzm to najczęściej połączenie nowoczesności ze stylem retro. Sentymentalne dodatki, czy jakiś kluczowy element kuchni w towarzystwie z minimalistycznym designem może wygadać naprawdę ciekawie. Modne od lat i ponadczasowe białek kuchnie dają właśnie możliwość na stworzenie eklektycznego stylu. Wystarczy, że wprowadzimy do aranżacji surowe drewno. Co powiecie na drewniany rzeźbiony kredens? W naszej ocenie to nietuzinkowy zestaw.

Dodatki do kuchni eklektycznej

Kuchnia w eklektycznym stylu to najczęściej niepowtarzalne wnętrze, które jest odpowiedzią na naszą kreatywność. Styl eklektyczny w kuchni nie ma żadnych ograniczeń. Wystarczy trochę śmiałości w łączeniu rozmaitych elementów. Często skrajne i na pierwszy rzut oka kompletnie do siebie niepasujące, w efekcie mogą stworzyć niepowtarzalne i piękne wnętrze. Dodatki i dekoracje – te elementy wbrew pozorom odgrywają bardzo dużą rolę w całej aranżacji. Dlatego też takimi detalami możemy wpłynąć na całokształt kuchni.

Style eklektyczny w kuchni – podsumowanie

Kuchnia eklektyczna lubi zaskakiwać i szokować. Tak naprawdę – wszystkie chwyty w niej są dozwolone. Takie wnętrze pełne jest wyjątkowości i indywidualizmu. Możemy łączyć stare z nowym, skrajne kolory, czy też styl ze stylem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby puścić wodze fantazji, ale pamiętajmy, że kreatywność też powinna mieć swoje granice.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter