Kuchnia na zielono – jak urządzić kuchnię w zielonym kolorze?

Czy wszechobecną dziś biel, jako wiodący kolor wnętrz, można zastąpić innymi barwami? Jasne kolory zdominowały domowe aranżacje – nadają lekkości, przestrzeni i niekwestionowanej elegancji. A co z pozostałymi kolorami? Czy wesołe” barwy się sprawdzą? Kuchnia w kolorze zielonym to propozycja dla tych, którzy chcą by ich wnętrze nabrało trochę radości.

Zielone ściany w kuchni – jaki odcień jest najmodniejszy?

Odcieni zieleni jest całe mnóstwo. Mówiąc o zieleni możemy mieć na myśli kolor chociażby seledynowy, miętowy, limonkowy czy oliwkowy. Jeśli zdecydujemy się na zielone ściany w kuchni, to z pewnością musimy mieć już konkretnie zaplanowaną całą aranżację. Zielona ściana w kuchni świetnie się zgra z zielonymi dekoracjami i drobiazgami w całym pomieszczeniu.

Zielone meble kuchenne – z jakim kolorem ścian je łączyć?

Kolorami można się świetnie bawić, uzyskując efektowne wnętrze. Jeśli wybór padnie na zielone meble kuchenne, warto skontrastować je z innym kolorem. Zielony kolor ścian w kuchni dobrze łączy się z kolorem białym, zielonym, czarnym czy fioletowym. Częstym efektem „zielonych” rozmyślań jest kuchnia biało – zielona. Ponadczasowa biel świetnie się łączy z każdym kolorem, a zielony idealnie ożywi wnętrze. Możemy wybrać wariant dolnych szafek w jednym kolorze, a górnych w drugim. Zielone szafki kuchenne będą też dobrze współgrały z beżem i szarością. Kuchnia biało – szaro – zielona też będzie dobrym połączeniem. Kombinacji i gier kolorów może być wiele. Same fronty szafek czy też oryginalne panele szklane pomiędzy szafkami – pełna dowolność zależna od nas samych.

Nowoczesna kuchnia w zielonym kolorze – jakie AGD wybrać?

Kuchnia w kolorze zielonym urządzona w nowoczesnym stylu sprawdzi się w towarzystwie większości urządzeń AGD. Płyta gazowa, okap kuchenny czy piekarnik za równo w kolorze czarnym, jak i srebrnym będą idealnie pasować. Można rozważyć zabudowę słupkową i umieścić w niej piekarnik, mikrofalówkę czy ekspres, jeden pod drugim.

Kuchnia z zielonymi dodatkami – na co postawić?

Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku kolorów – tym bardziej. Jeśli zdecydujemy się na zielone meble, a przynajmniej częściowe fronty w tym kolorze, natomiast większość zostanie w bieli – warto podrasować wnętrze dekoracjami. Możliwości jest cale mnóstwo. Dodatki do kuchni na ścianę takie, jak obrazki czy zegar lub chociażby kwiaty. Rolety, zazdrostki, płytki, zasłony, ceramika, ściereczki, deski do krojenia – niemal wszystko dziś możemy kupić w przeróżnych kolorach. Dzięki temu ci, który nie są zwolennikami samej królującej dziś bieli, mogą ożywić wnętrze przeróżnymi dodatkami. I choć mówi się, że biel jest ponadczasowa i nigdy się nie znudzi, to może czasem warto zaryzykować i postawić na zdecydowane kolory.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter