Kuchnia na poddaszu ze skosami – jak urządzić nowoczesną kuchnie na poddaszu?

Stare kamienice często kryją w sobie piękne mieszkania – wysokie, duże, a te na samym szczycie – ze skosami. Takie pomieszczenie na pierwszy rzut oka wydaje się być dość kłopotliwe w kontekście aranżacji, ale czy na pewno? Nie ma sytuacji bez wyjścia, a urządzenie wnętrza ze skosami może mieć naprawdę efektowny finał. Nowoczesna kuchnia na poddaszu robi wrażenie.

Projekt kuchni na poddaszu – o czym pamiętać planując aranżacje kuchni na poddaszu?

Kuchnia ze skosem to wyzwanie dla projektanta. W takim układzie przede wszystkim należy zadbać o funkcjonalność. Podstawą jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni w pomieszczeniu, tak abyśmy mogli swobodnie przyrządzać posiłki. Przestrzeń, którą mamy pod skosami warto umiejętnie wykorzystać. Na przykład na pojemne szafki, które pomieszczą wiele kuchennych przedmiotów.

Meble kuchenne na poddaszu – jak urządzić kuchnie na poddaszu?

Jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem ze skosami – zabudowa meblowa musi je uwzględnić. Możliwości zależą od wysokości ściany kolankowej. Im wyższa, tym możemy sobie pozwolić na większe szafki. Jeśli ściana kolankowa jest niska – możemy w to miejsce wstawić półki. Kuchnia na poddaszu ze skosami do niemałe wyzwanie dla architekta. Z jednej strony skośne ściany mocno ograniczają możliwości, z drugiej zaś, kiedy urządzimy ją z pomysłem i zachowaniem wszelkich zasad funkcjonalności, uzyskamy niepowtarzalny efekt. Nie możemy zapominać tez o oknach. To one w istotnej mierze mają wpływ na usytuowanie mebli. Mając do dyspozycji okna dachowe, pamiętajmy, by światło, które będzie przez nie wpadać, oświetlało strefę roboczą kuchni.

Nowoczesna kuchnia na poddaszu – o czym pamiętać wybierając AGD?

Dobór odpowiedniego AGD do kuchni na poddaszu nie jest trudnym zadaniem. W zasadzie każdy sprzęt doskonale się sprawni – płyta gazowa, piekarnik, czy płyta indukcyjna. Bardziej należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym zostaną zamontowane. Może warto wykorzystać wysokie ściany kuchni, by umiejscowić na nich piekarnik w zabudowie słupkowej. Jest to bardziej funkcjonalne rozwiązanie aniżeli tradycyjny montaż pod płytą kuchenną. Mamy wówczas bardziej swobodne dojście do urządzenia. Pamiętajmy też, aby nie umieszczać płyty kuchennej przy ścianie kolankowej. Ten rodzaj ściany uniemożliwia również montaż okapu. Rozwiązaniem może być wyspa. Okap kuchenny na wyspą sprawdzi się idealnie.

Kuchnia z salonem na poddaszu

Kuchnia połączona z salonem w przypadku poddasza wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Dzięki temu zyskamy więcej przestrzeni. Każde poddasze wymaga indywidualnego podejścia do aranżacji, ponieważ każde jest inne. Skosy, które początkowo wydają się być trudnościami, w efekcie mogą być rekompensatą w postaci oryginalnie urządzonego pomieszczenia. Sugerujemy zastosowanie jasnych kolorów, które optycznie powiększą wnętrze.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter