Kuchenne trendy na 2016 rok

Już dziś warto wiedzieć co czeka nas w przyszłym roku w zakresie kuchennego design’u. Oto nasze zestawienie trendów, które są i będą warte uwagi także w 2016 roku.

1. Kuchnia otwarta

To coś co spodoba się wszystkim, którzy lubią błyszczeć w towarzystwie i muszą mieć pewność, że w trakcie spotkania ze znajomymi nie ominie ich nawet najmniejsza chwila. Połączenie kuchni z salonem to recepta na zabawianie gości, nawet w trakcie gotowania.

2. Wysoki połysk

Wykończenie kuchennych mebli na wysoki połysk podkreślają elegancki, ale także nowoczesny charakter wnętrza. Futurystyczny plastik w jaskrawym kolorze wygląda wyśmienicie w połączeniu z naturalnymi, ziemnymi barwami. Paleta kolorów jest niemalże nieskończona – sprawdzi się zarówno limonkowa zieleń, intensywna czerwień czy ciemny fiolet – ogranicza nas tutaj tylko wyobraźnia. No i trzeba pamiętać, aby na bieżąco czyścić pozostawione na nich odciski palców – bałagan zdecydowanie jest passé.

3. Dotyk ponad wszystko

Proste formy i niczym niezaburzone powierzchnie. To kolejny element, który królować będzie w kuchniach. Zauważyli to producenci mebli, którzy coraz chętniej eliminują wszelkie klamki i redukują do minimum niepotrzebne nierówności. Widać to także w trendach panujących w sprzętach AGD. Z urządzeń znikają gałki i przyciski sterujące. Na ich miejscach pojawiają się dotykowe panele, które doskonale wpasowują się w zaczynające obowiązywać trendy.

4. Szczotkowana stal

Nie zapowiada się aby stal jako dodatek w kuchni miałaby zniknąć w najbliższym czasie. Nie może to być jednak jej bardzo błyszcząca wersja. Aby podkreślić sznyt szczotkowanej stali warto zestawić ją z czarnym – wtedy będzie jeszcze lepiej wyglądać.

5. Drewno

Nie skończyła się jeszcze era tego materiału. Drewno w kuchni jednak ciągle ewoluuje. Aktualnie na nikim nie robią wrażenia pieczołowite zdobienia, wzory i faktury. Wciąż jednak w cenie jest sama faktura naturalnego drzewa – jego indywidualność znakomicie wpasowuje się w to czego teraz szukają wszyscy. Dodatkowo drewno we wnętrzu buduje naturalny i przytulny charakter pomieszczenia.

6. Super zorganizowana

Kuchnia to nie tylko wygląda, ale także jej praktyczny charakter. Te domowe garściami czerpią inspiracje z tych naprawdę profesjonalnych, które spotkamy w restauracjach i hotelach. Wszystko musi być na miejscu i pod ręką. Coraz ważniejsze są półki i szuflady, w których możemy doskonale zorganizować nasze garnki i patelnie, ale także przyprawy i sztućce.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter