Kolejne innowacje od Solgazu – rynek jeszcze tego nie widział!

Kto choć na chwilę zatrzymał się przy asortymencie marki Solgaz wie, że produkty polskiego producenta potrafią zaskoczyć. Zaawansowany poziom technologii, który stosuje w swoich sprzętach plasuje urządzenia na najwyższych półkach. Solgaz wciąż zaskakuje – właśnie wypuścił na rynek nową linię płyt gaz pod szkłem Innova w technologii, której nie podjął się dotychczas żaden producent.

Gotowanie na najwyższy poziomie

Kuchnia – serce każdego domu, w którym tętni życie. I nie kojarzy nam się ono już tylko z obowiązkiem przygotowywania posiłków, lecz ze wspólnymi rozmowami, posiłkami i gotowaniem. Przyrządzanie potraw to dziś sposób na kreatywne spędzanie czasu. W ślad za tym idą nowe technologie. Konsumenci mają coraz większe oczekiwania – nie chodzi już tylko o wysoką jakość produktu, ale i design, funkcjonalność, intuicyjną obsługę i nowatorskie rozwiązania. Solgaz, polski producent sprzętu AGD, od lat wsłuchuje się w opinie klientów, czego kolejnym dowodem jest najnowsza linia płyt gaz pod szkłem Innova.

Z innowacją na starcie

Kiedy kilkanaście lat temu Solgaz wypuścił na rynek innowacyjne płyty gazowe z ukrytymi palnikami, było niemal pewne, że produkt zrobi spore zamieszczanie w segmencie urządzeń na gaz. Tak też się stało. Główne atuty urządzenia, na jakie wskazuje producent, to oszczędność, bezpieczeństwo, design i łatwość w utrzymaniu czystości. Opatentowane rozwiązanie zyskało wielu zwolenników zarówno w Polsce, jak i w 30 krajach na świecie. Solgaz poszedł o krok dalej i dziś proponuje najbardziej zaawansowane technologicznie płyty.

Iskrownik do lamusa

Potrzeby klientów ciągle rosną, a w związku z tym producenci chcący twardo stąpać w branży, muszą te potrzeby na bieżąco monitorować. Pracując nad płytą Innova, na pierwszy ogień poszło cykanie. Każda nowoczesna płyta gazowa wyposażona jest w iskrownik elektryczny, który generuje iskrę. Specyficzny dźwięk kilkakrotnego cykania przed każdym zapaleniem palnika dla jednych nie stanowi dyskomfortu, innych natomiast drażni. Solgaz, jako jedyny producent na świecie zastosował w swoich płytach żarniki, dzięki czemu praca płyty jest niemal niesłyszalna. – Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i staramy się je zaspokajać. Jeżeli np. użytkownicy skarżą się, że przeszkadza im dźwięk cykających iskrowników przy zapalaniu gazu to staramy się ten dźwięk wyeliminować. Skoro kuchenki wytwarzane przez wszystkich producentów wyposażone są w takie właśnie głośne iskrowniki to znaczy, że znalezienie alternatywnego sposobu zapalania nie jest łatwe – mówi Ireneusz Bartnikowski, prezes spółki Solgaz. – Gdyby było inaczej każdy producent już dawno wdrożyłby takie rozwiązanie. I to jest właśnie pole do popisu dla Solgazu. Staramy się zaspokajać potrzeby klientów w sposób nie odkryty dotąd przez innych producentów, co daje nam bardzo istotną przewagę konkurencyjną – dodaje. Solgaz nigdy nie konkurował z gigantami produkującymi AGD taśmowo na masową skalę. Idzie swoją ścieżką – innowacyjną i opatentowaną, a klienci znudzeni standardowymi produktami, niewiele różniącymi się od siebie, doceniają polską markę i jej wyjątkowe produkty.

O krok dalej

Opracowując najnowszą linię płyt Innova, Solgaz wziął pod uwagę 3 aspekty: niezawodność, bezpieczeństwo i pełną kontrolę gotowania. – Specjalnie do nowej linii produktów opracowaliśmy sterownik spełniający wysokie i restrykcyjne wymagania pod względem budowy, jak i oprogramowania, które są stosowane także przy budowie sprzętu medycznego czy np. satelit z uwzględnieniem najwyższej klasy bezpieczeństwa projektowania elektroniki. Dzięki zastosowaniu autorskiego algorytmu kontroli i regulacji, opartego o zasady sterowania regulatorów proporcjonalno-całkująco-różniczkujących PID, nieprzerwanie dbających o pracę w wymaganych przez użytkownika zakresach mocy oraz jego bezpieczeństwo możemy śmiało stwierdzić, że Innova to produkt niezwykle zaawansowany technologicznie – mówi Wojciech Cygański, R&D manager Solgaz. Na uwagę zasługuje również trwałość produktu. Dzięki współpracy z jednym z największych producentów ceramiki na świecie, zastosowano ceramikę wykonywaną w oparciu o najnowocześniejsze procesy produkcyjne z dbałością o najwyższą jakość i powtarzalność wykonania. To z kolei współgra z nowo opracowanym systemem chłodzenia i w konsekwencji zwiększa trwałość urządzenia.

Komfort i funkcjonalność

Stabilizacja temperatury, a co za tym idzie – precyzyjne gotowanie to kolejny innowatorski atut płyt Innova. Solgaz daje możliwość ustawienia mocy na dwa sposoby. O ile powszechnie znane nam rozwiązanie skali mocy 1 – 9 nie jest już dla nikogo wielkim zaskoczeniem, o tyle ze wskazaniem temperatury w płytach gaz pod szkłem nikt się dotychczas nie spotkał. Bo nikt tego dotąd nie zastosował. Co to oznacza? Pełną kontrolę podczas gotowania. Dzięki temu możemy w sposób precyzyjny ustawić moc w zakresie 40 – 250 stopni i panować nad temperaturą zawartości garnka. Na uwagę zasługuje również funkcja Start&Stop. To swoista pamięć płyty, która za pomocą jednego przycisku pozwala wstrzymać pracę urządzenia w momencie, kiedy nagle musimy oderwać się od gotowania. Dzięki temu możemy po chwili przywrócić pracę płyty, zachowując wszystkie wcześniejsze parametry.   – Zadbaliśmy również o inne przydatne funkcje dostępne dotychczas tylko w urządzeniach elektrycznych. Booster, który skraca czas gotowania, jeśli zależy nam na szybkim przygotowaniu posiłku, czy też timer, minutnik i kontrolę rodzicielską, na wypadek możliwego przypadkowego uruchomienia płyty. Tego typu udogodnienia wpływają na jeszcze większy komfort podczas pracy w kuchni – wymienia Ireneusz Bartnikowski, prezes Solgaz.

Liczy się klient

Płyty gazowe z ukrytymi palnikami nieustannie spotykają się z uznaniem ze strony odbiorców. Trzecia seria płyt – Innova, zaraz po Optimex’ie i GPC, to dowód na to, że Solgaz stawia na innowacje i ciągły rozwój, nie zwalniając tempa, a przede wszystkim słucha klientów. – Nie jest łatwo spełnić oczekiwania klientów, ale Solgaz zawsze wsłuchiwał się w ich potrzeby i udoskonalał swoje produkty. Innova jest odpowiedzią na wiele z nich. Nigdy nie osiedliśmy na laurach, a wręcz przeciwnie. I choć za technologią wcale nie jest łatwo nadążyć, to wiem, że dzięki naszym konstruktorom i całemu zespołowi kompetentnych fachowców, o dalszy rozwój marki mogę być spokojny – przyznaje prezes. Co to może oznaczać? Zapewne to, że Solgaz jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter