Jak urządzić aneks kuchenny – Aranżacje aneksu kuchennego

Coraz częściej decydujemy się na aneks kuchenny aniżeli na odrębną kuchnię, niezależną od innych pomieszczeń. Takie rozwiązanie zwykle praktykuje się w niewielkich mieszkaniach, chcąc uzyskać więcej przestrzeni. Pomysłów jest całe mnóstwo, jednakże kluczową kwestią jest funkcjonalność. Przedstawiamy kilka cennych inspiracji, które pomogą w sposób optymalny zaaranżować takie pomieszczenie.

Aneks kuchenny co to jest?

Dla jednych kuszące rozwiązanie, a dla innych konieczność. Jakie są wady, a jakie zalety aneksu kuchennego? Dzisiejszy trend stanowi o tym, że gotowanie staje się wspólną czynnością – lubimy razem pichcić w kuchni, a przy tym nie tracić kontaktu z pozostałymi domownikami, którzy akurat przebywają np. w salonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy wszystkich w zasięgu ręki i wzroku. Aneks kuchenny połączony z salonem sprzyja takim spotkaniom.

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

Aneks kuchenny najczęściej sprawdza się w niewielkich mieszkaniach. W kawalerce jest wręcz pożądanym rozwiązaniem, gdyż dzięki niemu zyskujemy większą przestrzeń. Oczywiście, na dużych metrażach taki pomysł też się świetnie sprawdza – rzecz gustu i oczekiwań. Ale aneks kuchenny w kawalerce to najbardziej typowe rozwiązanie. Aby spełniał swoje funkcje, musi być dobrze urządzony. Jeśli chcemy, aby w pełni spełniał swoje zdanie, powinien być zrobiony z mebli na zamówienie – wówczas możemy być pewni, że niczego nie zabraknie, a wszystko będzie ze sobą współgrać. Należy wykorzystać niemal każdy centymetr przestrzeni tak, by mały aneks kuchenny optymalnie nam służył.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem to przede wszystkim przestrzeń, jakiej możemy dodać niewielkiemu mieszkaniu. W tym wypadku również warto zdecydować się na meble na wymiar po to, by maksymalnie wykorzystać powierzchnię. Dziś aneks przenosi się nawet do przedpokoju, co wprowadza klimat apartamentu. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z mają i wąską kuchnię, a ściana oddzielająca ją od pokoju jest nie do wykorzystania, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zlikwidowanie długiej ściany, która rozdziela kuchnię od pokoju. Dzięki takiemu zabiegowi stworzymy jedno wnętrze o bardziej optymalnych proporcjach.

Meble do aneksu kuchennego. Aneks kuchenny – aranżacja

Aranżacja aneksu kuchennego musi przewidywać  miejsce na podstawowy sprzęt AGD: lodówkę, kuchenkę, lub płytę gazową, piekarnik. Do tego miejsce na zlewozmywak, blat roboczy oraz miejsce na przechowywanie. Meble do aneksu kuchennego zazwyczaj są robione na zamówienie – z uwagi na ograniczone możliwości metrażowe, a nic w takim wypadku nie będzie tak funkcjonalne, jak aranżacja szyta na miarę. Z uwagi na niewielkie pomieszczenie, zwykle decydujemy się na jasne kolory, które optycznie dodają przestrzeni. Wciąż królują białe fronty na wysoki połysk oraz odcienie drewna. Ustawienie mebli zależy oczywiście od możliwości, jednakże najczęściej jest to kuchnia w kształcie litery L lub U. Oprócz strefy roboczej – blatu, nie zapominamy także o stole. Jednak kiedy nie mamy możliwości go pomieścić, rozwiązaniem może być tzw. barek – miejsce przy którym zarówno zjemy posiłek, jak i dodatkowy mebel do przechowywania – w tej roli sprawdzi się dolna część barku w której możemy umieścić półki lub szafki.

Pomysł na aneks kuchenny. Kuchnie z aneksem kuchennym – aranżacje

Zamknięta kuchnia czy aneks kuchenny? Inspiracje do zaaranżowania swoich wnętrz znajdziemy w wielu katalogach czy branżowych stronach internetowych. Podpowiadamy za pomocą kilku zdjęć, jakie pomysły na aranżacje aneksów kuchennych można wziąć pod uwagę.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter