Inspirująca kuchnia w żółtym kolorze

Do odważnych świat na leży i pewnie trochę to powiedzenie przyświeca wszystkim tym, którzy decydują się na odrobinę szaleństwa w aranżacji swoich wnętrz. Co powiecie na żółte ściany w kuchni? A może marzy wam się cytrynowa kuchnia? Jesteśmy, jak najbardziej za!

Modne odcienie żółtego w kuchni

Mocne i zdecydowane kolory zawsze nadają wnętrzom charakteru i klimatu. Intensywne barwy to odważny i dość ryzykowny krok, ale wszystko jest kwestią odpowiednio zgranej aranżacji i dodatków. Żółta kuchnia z pewnością wywoła pozytywne emocje i będzie się kojarzyć z czymś radosnym. Czemu więc nie zdecydować się na cytrynowe odcienie w kuchni? Jeśli mielibyśmy się przyjrzeć temu kolorowi głębiej, to psychologia mówi, że żółty poprawia koncentrację, więc jest wskazany wszędzie tam, gdzie jest potrzebna motywacja do działania. Kuchnia więc wpisuje się do tego idealnie. Nie możemy jednak zapominać o umiarze, bo jak ze wszystkim – i z żółtym można przesadzić. Kluczem do sukcesu jest zachowanie odpowiedniego balansu z pozostałymi kolorami.

Żółta kuchnia – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Kuchnia w kolorze żółtym tak naprawdę sprawdzi się w każdym wnętrzu. Możemy zdecydować się na żółte meble, żółtą ścianę, czy same żółte dodatki do kuchni. Możliwości wkomponowania tego koloru jest wiele. Żółty idealnie sprawdzi się w połączeniu z bielą i odcieniami szarości. Świetnie ożywi pomieszczenie, nadając mu nieco radości. Niekiedy same żółte fronty mebli kuchennych wystarczą, by cieszyć się niebanalnym efektem. Na rynku nie brakuje również dekoracji w tym kolorze – zastawa czy drobne AGD, będą idealnym uzupełnieniem całości.

Wyposażenie żółtej kuchni

Jeśli nie jesteśmy przekonani do żółtych mebli, krokiem wymagającym nieco mniej odwagi będą na przykład cytrynowe ściany. Zarówno żółta farba, jak i żółte dekory z płytek ożywią wnętrze i wniosą dużo radości. Optymalnym,  jednocześnie bezpiecznym i efektownym rozwiązaniem będą białe lub szare meble z żółtymi detalami. Nie muszą być to wszystkie fronty – dolna lub górna zabudowa w zupełności wystarczy, by ożywić wnętrze. Nie zapominajmy też o detalach. Świętnie wkomponują się np. żółte krzesła czy hokery, serweta czy ozdobna misa.

Jakie wybrać dodatki do żółtej kuchni?

Jeśli mamy okno w kuchni – nie traktujmy go po macoszemu. Ten element, a przecież nie tak oczywisty, gdyż nie każdy może się pochwalić światłem dziennym w kuchni, może naprawdę wnieść bardzo wiele do aranżacji.  Aż się prosi, by z kuchennego okna tętniło jakieś życie i tej materii świetnie sprawdzi się kuchenna żółta zazdrostka, czy żółty kwiatek. Ściereczki, kubki czy przybory kuchenne również będą mile widziane.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter