Do czego służy szuflada pod piekarnikiem? To może Cię zdziwić!

Czy zastanawiałeś się kiedyś do czego służy szuflada pod piekarnikiem? W wielu domach używa się jej do przechowywania książek kucharskich, przydatnych narzędzi czy blach do pieczenia. Jej pierwotne przeznaczenie jest jednak zupełnie inne – sprawdź sam!

Z szufladą pod piekarnikiem jest jak z małym palcem u nogi – każdy je ma, ale nikt do końca nie wie, do czego służą. Ten, kto taką szufladę posiada, zawsze znajduje dla niej jakieś zastosowanie. Czy jednak jest ono zgodne z zamysłem producenta? Jeśli i Ty zastanawiasz się, do czego służy szuflada w kuchence, zapraszamy do lektury tego artykułu.

Nieodkryta tajemnica każdej kuchni

Szuflada pod piekarnikiem – tajemnicze miejsce, w którym można odnaleźć wiele interesujących przedmiotów. Książki kucharskie, folia spożywcza, foremki do pieczenia, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i drobne narzędzia to rzeczy najczęściej spotykane w szufladzie pod kuchenką. W tym, co tam włożyć, ogranicza nas często tylko rozmiar szuflady i wyobraźnia.

Prawda jednak zaskakuje – to miejsce ma zupełnie inne prawdziwe przeznaczenie! Co mieli na myśli producenci piekarników, projektując takie szuflady?

Do czego tak naprawdę służy szuflada pod piekarnikiem?

Po co jest szuflada pod piekarnikiem? Zagadka rozwiązana! Szuflada grzewcza, bo tym mianem określana jest szuflada pod piekarnik, służy do przechowywania ciepłego jedzenia.

Jest ona skonstruowana w taki sposób, że zapobiega wystygnięciu i wyschnięciu potrawy. Utrzymuje temperaturę w granicach 40–75°C. Dzięki tej szufladzie piekarnik pozostaje do dyspozycji, a my oba dania (przygotowane jedno po drugim) będziemy mogli podać ciepłe w tym samym czasie.

Poza tym szuflada grzewcza świetnie sprawdzi się do podgrzewania talerzy przed podaniem potrawy. Ten zabieg, stosowany w najlepszych restauracjach, pozwoli dłużej zachować odpowiednią temperaturę dania. Zaskoczyliśmy Cię?

Jak czyścić szufladę pod piekarnikiem?

Kiedy już wiesz, do czego służy szuflada pod kuchenką, warto poświęcić nieco uwagi czyszczeniu tej przestrzeni. Aby zachować smak potraw i higienę, należy często czyścić zarówno piekarnik, jak i znajdującą się pod nim szufladę.

Jeśli nie jest to konieczne, nie używaj silnych detergentów. Domowe sposoby sprawdzą się tutaj znakomicie! Użyj roztworu wody z octem w stosunku 50:50. Przetrzyj wnętrze szuflady ściereczką zwilżoną wcześniej przygotowaną mieszanką i… gotowe!

Mocne zabrudzenia potrzebują silniejszych środków. Zaschnięty tłuszcz czy resztki jedzenia posyp sodą oczyszczoną, zwilż wodą i pozostaw na chwilę. Po kilku minutach przemyj szufladę wspomnianą mieszanką wody i octu. Tak potraktowany brud powinien zniknąć bez śladu!

Nieużywana to zapomniana – uwaga na niespodzianki

Jeśli dopiero teraz zaczynasz korzystać z szuflady pod piekarnikiem, nie zapomnij o wyjęciu z niej swoich dań. Nie chcesz chyba, żeby przypomniał Ci o nich zapach, jaki zaczną wydzielać, gdy się zepsują.

To nie jedyne niebezpieczeństwo czyhające na użytkowników szuflady pod kuchenką. Szuflada grzewcza pod piekarnikiem to dla niektórych miejsce chowania drewnianych desek do krojenia, książek kucharskich czy kart gwarancyjnych. To częsty błąd!

Szuflada pod kuchenką gazową i piekarnikiem utrzymuje dość wysoką temperaturę, co może stanowić zagrożenie przy przechowywaniu łatwopalnych przedmiotów. Używaj jej więc zgodnie z przeznaczeniem – jest naprawdę bardzo przydatna!

Pokaż mi szufladę, a powiem Ci, kim jesteś!

Czy wiedziałeś, do czego służy szuflada pod piekarnikiem? A może dopiero teraz dowiedziałeś się o jej właściwej funkcji? Zaskocz znajomych i podziel się z nimi tym tekstem! Ciekawe, jakie skarby można znaleźć w ich szufladach pod piekarnikiem.

Zachęcamy Cię również do zapoznania się z asortymentem sklepu Solgaz. Udanych zakupów!

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter