Czym myć szafki kuchenne z tłuszczu? Podpowiadamy!

Kuchnia to pomieszczenie, w którym dużo się dzieje. Im więcej gotujemy, tym częściej musimy w niej sprzątać. I nic w tym dziwnego. Kurz i tłuszcz, które zbierają się w kuchni, bywają uciążliwe do usunięcia. Czym odtłuścić meble i czy są domowe sposoby na tłuszcz w kuchni? Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Sprawdź!

Czym myć szafki kuchenne z tłuszczu?

O ile blat kuchenny przecieramy nawet kilka razy dziennie, o tyle fronty mebli już znacznie rzadziej. Zwykle robimy w ramach tak zwanych przedświątecznych porządków 2-3 razy w roku. To nie zbyt często, więc warstwa tłuszczu, jaka zdąży się nagromadzić na meblach może przysporzyć wielu kłopotów. Czym zmyć tłuszcz z szafek kuchennych? Owszem, mamy do wyboru całą gamę przeróżnych detergentów, natomiast w przypadku tłustych osadów niezastąpiony jest płyn do naczyń. Nie zapominajmy również o sztandarowych i domowych sposobach na tłuste plamy, a są nimi ponadczasowe ocet i soda.

Jak usunąć tłuszcz z szafek kuchennych?

Czyszczenie szafek kuchennych z tłuszczu powinniśmy zacząć od usunięcia z blatów wszelkich zbytecznych przedmiotów, które moglibyśmy zachlapać. Jeśli zdecydowaliśmy się na mycie mebli kuchennych płynem do naczyń przygotujmy wcześniej roztwór. Niewielką jego ilość wlewamy do miski z ciepłą wodą. Myjemy gąbką lub ściereczką (np. z mikrofibry). Pamiętajmy, by wytrzeć meble do sucha. W przypadku, kiedy fronty zamierzamy umyć sodą, również przygotowujemy wcześniej roztwór, zachowując odpowiednie proporcje. Podobnie robimy z octem, a ten z pewnością poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Jeśli wymaga tego sytuacja, ocet możemy nanieść bezpośrednio na szmatkę i przetrzeć zabrudzone miejsce.

Zadbana kuchnia – jak często myć kuchenne meble?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jak często myć meble w kuchni. Z całą pewnością systematycznie. To wszystko zależy od tego, co się w niej dzieje. Im więcej gotujemy, tym na meblach odkłada się więcej oparów. Jednakże nie czekajmy do świąt z porządkami. Systematyczne choć przecieranie frontów sprawi, że te poważne porządki nie będą aż tak angażujące.

Jak zabezpieczyć szafki kuchenne z tłuszczu?

Czy istnieją jakieś sposoby za konserwację czy impregnację mebli kuchennych? Tak, ocet nie tylko może usunąć tłuste plamy na meblach kuchennych, ale i ma działanie ochronne, zostawiając cienką warstwę, na której brud osadza się już mniej chętnie.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter