5 szybkich i prostych przekąsek na imprezę

Niejednemu z nas zdarzyła się sytuacja, w której do drzwi zapukali niezapowiedziani goście. Zaskoczenie, często oczywiście radość, a po chwili lekkie przerażenie związane z poczęstunkiem. Nie chcemy przecież siedzieć przy pustym stole. Co można zrobić w takiej sytuacji? Przedstawiamy kilka pomysłów na szybkie przekąski, zapewniające smaczny i szybki poczęstunek dla gości.

1. Przekąski na imprezę – szybka sałatka

Wśród szybkich przekąsek nie może zabraknąć „królowej” – sałatki. Tutaj mamy nieograniczone pole do popisu i pełną dowolność. W sytuacji, kiedy nie ma czasu ani na zakupy ani na rozmyślanie nad przepisem, gdyż goście już w salonie, zróbmy szybki przekrój zawartości lodówki. Na pewno znajdziemy jakieś warzywo, wędlinę czy ser. Wiodącym składnikiem może być makaron czy ryż. Jako sos – majonez, jogurt naturalny, ketchup, musztarda. Możemy dowolnie je połączyć.

2. Przekąska z ciasta francuskiego

Ciasto francuskie ma ten zasadniczy przywilej, że cokolwiek w nie zawiniemy będzie smaczne i efektowne. To z pewnością idealna i szybka przekąska. Ciasto samo w sobie jest na tyle naturalne w smaku, że sprawdzi się w połączeniu z wieloma składnikami. Możemy śmiało zawinąć w nie łososia, filet z kurczaka wcześniej zamarynowanego, brokuły czy nawet parówki.

3. Mini kanapeczki na szybki poczęstunek

Tradycyjne kanapki odchodzą do lamusa. Niegdyś bez nich trudno było sobie wyobrazić spotkanie, natomiast dziś mają już mocno zmienioną formę. Możemy pokusić się o mini sucharki tostowe, dostępne w wielu marketach. Podane z pastą jajeczną, plastrem wędliny, czy pomidorkami koktajlowymi będą świętą przekąską.

4. A może przekąska z Guacamole?

Przekąski na zimno? A może guacamole? To kolejny pomysł, który się sprawdzi dla gości. Szybka przekąska w postaci meksykańskiej salsy to świetne nadzienie papryki czy bakłażana. Zielona i zdrowa pasta pasuje również do jajek, wędlin i kanapek.

5. Szybkie roladki z tortilli

Modne dziś i jakże lubiane tortille to również nasz must-have na imprezie. Szybkie przekąski na ciepło z reguły wymagają od nas więcej zaangażowania. Natomiast w przypadku roladek z tortilli możemy je podać również na zimno. Wystarczy zawinąć w placek sałatę, pomidory, ogórka, kukurydzę, mięso (kawałki kurczaka, wędlinę). Nie zapominajmy o sosie, który połączy wszystkie składniki i doda smaku.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter