Gaskookplaat
Zonder vlammen

Technologia „gaz-pod-szkłem” to nasze opatentowane rozwiązanie. Płaska ceramiczna powierzchnia i schowane pod nią katalityczne palniki to połączenie, które sprawia, że gotowanie na gazie jest jeszcze przyjemniejsze. Brak odstających palników i rusztów sprawia, że płyty bez płomieni łatwo się czyści. Wyjątkowa technologia spalania gazu pozwala natomiast zaoszczędzić go do 50%, zachowując tym samym świetny wygląd płyty.

Zobacz film

Płyta gazowa GPC 4+1 Płyta gazowa GPC 4+1

Gazowa płyta ceramiczna, 4 palniki + 1 darmowy. Idealna dla gotujących codziennie.

Do szafki o szerokości: 60cm.

Meer informative
Płyta gazowa GPC 4+1

Płyta gazowa GPC 4+2

Gazowa płyta ceramiczna, 4 palniki + 2 darmowe. Idealna dla gotujących często i dużo.

Do szafki o szerokości: 80cm.

Meer informative
Płyta gazowa GPC 4+1 Płyta gazowa GPC 3+1

Gazowa płyta ceramiczna, 3 palniki + 1 darmowy. Idealna dla gotujących często.

Do szafki o szerokości: 60cm.

Meer informative
Płyta gazowa GPC 4+1 Płyta gazowa GPC 2+1

Gazowa płyta ceramiczna, 2 palniki + 1 darmowy. Idealna na jachty lub dla gotujących rzadko.

Do szafki o szerokości: 35cm lub więcej.

Meer informative


Oszczędność


Dzięki specjalnej konstrukcji palników, polom darmowym oraz pracy cyklicznej płyty gazowe bez płomieni zużywają do 50% gazu mniej niż tradycyjne kuchenki gazowe






Łatwe czyszczenie


Cała płyta pokryta jest gładką ceramiczną powierzchnią. Nie ma tu odstających rusztów i palników oraz zakamarków, w których mógłby zbierać się brud. Dzięki temu czyszczenie jest proste i przyjemne






Bezpieczeństwo


W płycie zainstalowane są dodatkowe systemy zabezpieczeń. Specjalne sondy cały czas kontrolują czy gaz spalany jest prawidłowo, a na panelu sterownia odnajdziemy komunikaty informujące o stanie płyty



Opatentowana technologia spalania gazu


W płytach GPC dosłownie nie ma płomienia. Gaz spalany jest katalitycznie w specjalnie zaprojektowanym palniku, który schowaliśmy pod ceramiką. Dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu, temperatura spalania gazu wynosi nawet 800°C. To niemal dwa razy tyle co w tradycyjnej kuchence gazowej. Gaz wykorzystywany jest efektywniej, spalany dokładniej, a Ty możesz cieszyć się brakiem tłustych osadów na meblach, mniejszą ilością tlenku węgla i oszczędnością pieniędzy. Palniki tego typu produkujemy od 2002 roku i jesteśmy pewni ich najwyższej jakości – dlatego też dajemy na nie aż 7 lat gwarancji!

Jak wygląda spalanie katalityczne? Dowiedz się więcej

W płytach tego typu gaz spalany jest katalitycznie. W palniku, pod powierzchnią szkła, żarzy się on w postaci mgiełki na specjalnej ceramicznej płytce. Ta unikalna technologia sprawia, że gaz dopalany jest dokładniej niż w zwykłych kuchenkach. Eliminujemy tym samym powstawanie w naszej kuchni lepkich osadów na meblach, które kojarzą wszyscy użytkownicy tradycyjnych kuchenek. Ta żółta tłusta maź to nic innego jak niespalone substancje składowe gazu. Przy wyższej temperaturze spalania wszystkie one dopalane są już we wnętrzu płyty i nie wydobywają się do naszej kuchni. Tym samym na przyległych ścianach, okapie i garnkach nie uświadczymy już trudnego do wyczyszczenia osadu. Do tego zawartość tlenku węgla w spalinach jest 10 razy niższa niż standardy tradycyjnych kuchenek gazowych.


Brak tłustych osadów





Temperatura 800°C





Do 10 x mniej tlenku węgla


Do 50% oszczędności


Płyty gazowe bez płomieni zużywają do 50% mniej gazu niż tradycyjne kuchenki. Jest to możliwe dzięki wyższej sprawności spalania gazu. Dodatkowo płyty pracują cyklicznie, tzn. wyłączają pobór gazu, gdy powierzchnia jest nagrzana i uruchamiają się ponownie, gdy jest to potrzebne - podobnie jak żelazko. Każdy model wyposażony jest także w jedno lub dwa pola darmowe – oznaczone pasami miejsca, które nagrzewają się podczas gotowania, ale nie pobierają dodatkowo gazu. Idealnie nadają się do utrzymywania temperatury potraw i przygotowywania zup czy sosów.

Jak dokładnie działają pola darmowe?

Pola darmowe w płytach GPC ogrzewają się tylko na cieple z innych palników, nie pobierając przy tym gazu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kuchenek, gdzie wszystkie spaliny odprowadzane są bezpośrednio z palnika do Twojej kuchni, w płytach gazowych bez płomieni gorące opary najpierw przechodzą przez pole zaznaczone paskami, a następnie odprowadzane są do kratek wentylacyjnych z tyłu płyty. Temperatura pola darmowego, w zależności od modelu, może wynieść nawet do 200 stopni Celsjusza, w ogóle nie pobierając gazu.

Fakt, że ciepłe powietrze nie ucieka nam bokiem, obok garnka, to także znakomite wykorzystanie dostarczonego gazu. Ciepło dokładnie ogrzewa miejsce palnika, a bezpośrednio na nim ustawiamy garnek. Skutkuje to minimalnymi stratami ciepła. Niemal cała energia dostarczana jest bezpośrednio do naszego garnka i widać to w badaniach! Według Zakładu Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza GIG płyty GPC mają o blisko 25% wyższą sprawność w porównaniu do tradycyjnych kuchni gazowych.


W oszczędnościach pomaga także cykliczna praca płyty. Gaz spalany jest jedynie, gdy ceramiczna powierzchnia płyty musi zostać dodatkowo nagrzana. Gdy nie jest to potrzebne – gaz nie jest w ogóle pobierany. Podobnie funkcjonuje termostat lub żelazko.

Intuicyjne sterowanie


Dzięki intuicyjnemu, dotykowemu panelowi sterowania, obsługa płyty jest bajecznie prosta. Wystarczy wybrać palnik i przesunąć palcem w lewo lub prawo, aby wybrać poziom mocy każdego palnika z osobna. Sensorowe sterowanie to dodatkowo udogodnienia, takie jak funkcja „Timer” pozwalająca wyłączyć palnik po ustawionym czasie.

Bezpieczeństwo


Coś wykipi z garnka na panel sterowania? Żaden problem, płyta wykryje to i wyłączy się, a następnie da ci znać sygnałem dźwiękowym że coś jest nie tak. Oczywiście w każdej chwili możemy ją też zablokować przed dziećmi, które bawią się w pobliżu.


Płyty gazowe bez płomieni posiadają dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż zwykłe kuchenki. Zabezpieczenie przeciwprzepływowe gazu wspierane jest przez elektroniczne systemy, które kontrolują cały czas proces spalania, ciśnienie gazu i jego jakość.


Dodatkowo na wyświetlaczu znajdziemy komunikaty, które poinformują nas m.in. gdy jej powierzchnia jeszcze jest gorąca lub gdy skończy się nam gaz w butli.


Co oznaczają poszczególne komunikaty? Zobacz film


Dodatkowe systemy zabezpieczeń


Ustaw czas, a palnik sam się wyłączy, np. po 5 minutach




Komunikaty


Na panelu sterownia pojawią się litery informujące o stanie płyty, np. H - gdy palnik wciąż jest ciepły po gotowaniu




Timer


Płyty GPC posiadają więcej zabezpieczeń niż tradycyjne kuchenki gazowe

Czystość i ekologia


Z tyłu płyty znajdują się specjalne kratki wentylacyjne, którymi odprowadzane są opary. Unikalna metoda spalania gazu jest nie tylko skuteczniejsza, ale i bardziej ekologiczna. Spalanie katalityczne gwarantuje, że do Twojej kuchni trafi 10 razy mniej tlenku węgla niż ma to miejsce w tradycyjnych kuchenkach gazowych. Kratki wentylacyjne są również bezproblemowe w codziennej eksploatacji. Można je wyciągnąć i umyć w zmywarce. Powietrze, które się z nich wydostaje, wyrzucane jest pionowo do góry i wychładza się już na wysokości 15 cm na powierzchnią.

Działa na każdy rodzaj gazu


Płyty SOLGAZ działają na każdy rodzaj gazu – zarówno ten z butli jak i z sieci miejskiej. Wystarczy montaż odpowiednich dysz. Nie musisz się jednak tym martwić: wystarczy, że przy składaniu zamówienia powiesz nam z jakiego gazu korzystasz a my już w fabryce przygotujemy płytę specjalnie dla Ciebie.

Gotuj również bez prądu


Wszystkie płyty gazowe aktualnie podłączane są do prądu – dzięki temu gaz zapala się automatycznie i nie potrzebujemy zapałek. Nie inaczej jest w płytach GPC. Gdyby jednak w naszej okolicy zabrakło prądu, nie musi to oznaczać końca gotowania. Do płyty dokupić można dodatkowo zasilacz rezerwowy. To specjalna bateria, która utrzyma pracę płyty nawet przez 2 dni!

Zobacz zasilacz rezerwowy

  • „element kuchni przyszłości”

    „element kuchni przyszłości”
  • „Po zamontowaniu na ścianie, okap robi kosmiczne wrażenie.„

    „Po zamontowaniu na ścianie, okap robi kosmiczne wrażenie.„
  • „Nie musimy już kopiować zagranicznych rozwiązań i cudzych patentów, aby odnieść sukces.”

    „Nie musimy już kopiować zagranicznych rozwiązań i cudzych patentów, aby odnieść sukces.”

Unikalny design do każdego wnętrza


Prosty i estetyczny design sprawdzi się idealnie w każdej kuchni. Charakterystyczne dla firmy SOLGAZ czarne i eleganckie wykończenie gwarantuje, że płyta wpasuje się zarówno w nowoczesnym jak i klasycznym wnętrzu.

Zobacz aranzacje w roznych wnetrzach

Łatwa instalacja


Instalacja płyty jest naprawdę prosta, bo taka sama jak zwykłej kuchenki. Wystarczy wyciąć w blacie odpowiedni otwór i umieścić w nim płytę. W szafce pod spodem bez problemu zmieścimy także każdy piekarnik.

Zobacz parametry techniczne i instrukcje montazowe

Zobacz parametry techniczne i instrukcje montażowe

Zamów do domu


Paczka dotrze do Ciebie, ubezpieczoną przesyłką kurierską, w 2-3 dni robocze od potwierdzenia wysyłki.

Wybierz model najlepszy dla Ciebie

Płyta gazowa GPC 4+1

Płyta gazowa GPC 4+1

Gazowa płyta ceramiczna, 4 palniki + 1 darmowy. Idealna dla gotujących codziennie.

Do szafki o szerokości: 60cm.

Płyta gazowa GPC 4+1

Płyta gazowa GPC 4+2

Gazowa płyta ceramiczna, 4 palniki + 2 darmowe. Idealna dla gotujących często i dużo.

Do szafki o szerokości: 80cm.

Płyta gazowa GPC 4+1

Płyta gazowa GPC 3+1

Gazowa płyta ceramiczna, 3 palniki + 1 darmowy. Idealna dla gotujących często.

Do szafki o szerokości: 60cm.

Płyta gazowa GPC 4+1

Płyta gazowa GPC 2+1

Gazowa płyta ceramiczna, 2 palniki + 1 darmowy. Idealna na jachty lub dla gotujących rzadko.

Do szafki o szerokości: 35cm lub więcej.

Inni zamawiali z tym produktem

Piekarnik DUO

Piekarnik DUO

Dzielony na dwie niezależne części. Bogate wyposażenie, samoczyszczenie, termoobieg.

Do szafki o szerokości: 60cm.

Meer informative

2180 zł In winkelmand

Środki czystości

Środki czystości

Specjalnie przygotowane preparaty w zestawie ze skrobakiem. Zdecydowanie ułatwia czyszczenie.

Meer informative

99 zł In winkelmand

Zasilacz rezerwowy do GPC i GNC

Zasilacz rezerwowy do GPC i GNC

W razie braku prądu podtrzymuje pracę płyty gazowej przez dwa dni.

Meer informative

170 zł In winkelmand

Inteligentny Okap OT-60

Inteligentny Okap OT-60

Idealny do mniejszych kuchni, automatycznie się otwiera. Sterowanie dotykowe lub pilotem.

Szerokość: 60 cm

Meer informative

1620 zł In winkelmand

Masz wiecej pytan

ODPOWIEMY NA WSZYSTKIE

Infolinia

515 020 420

SERWIS

515 020 434