Czyszczenie ceramicznej płyty gazowej Solgaz GPC

Rozgrzałam płytę do czerwoności, po czym wylądowały na niej składniki jajecznicy. Jak to wyczyścić? Wystarczy mniej niż 5 minut.

Materiał wykonania płyt ceramicznych Solgaz jest taki sam jak we wszystkich płytach indukcyjnych na rynku (witroceramika), czyli nie może być trudno 🙂

Poniżej 4 krótkie kroki wyjaśniające czyszczenie:

gpc czyszczenie ceramicznej płyty gazowej1

 

1. Zaczynamy od Skrobaka

To po prostu ułatwia życie. Skrobak do płyt ceramicznych wygląda jak odwrócona maszynka do golenia. Można użyć go do pozbycia się największych przypaleń. Skrobak kupisz [tutaj]

Create, Discover and Share on Gfycat

 

2. Mleczko

Ja użyłam mleczka CIF Lemon, ale mogą być też inne dostępne w Polsce (choć przetestowany mamy właśnie CIF Lemon i za inne środki nie ponosimy odpowiedzialności). Ważne żeby nie była to mocna chemia, a już na pewno musi być to środek do płyt ceramicznych.

Po nałożeniu na płytę czekamy około minutę, aż rozpuści tłuszcz. Pamiętaj aby tymi środkami czyścić tylko ceramiczne elementy płyty – to jedyny tak odporny materiał.

 

Create, Discover and Share on Gfycat

 

3. Wycieramy płytę szmatką lub gąbką

To mleczko, więc zostaną delikatne smugi. Ale ważne by zetrzeć to co zostało na płycie

Create, Discover and Share on Gfycat

 

4. Środek w spryskiwaczu

Na koniec użyłam środka do płyt ceramicznych w sprayu. Może to być dowolna firma – najważniejsze żeby ten specyfik przeznaczony był do płyt ceramicznych. Czekamy dwie minuty i już można polerować.

Create, Discover and Share on Gfycat

W razie gdyby po wszystkim zostały jakiekolwiek smugi – można użyć zwykłego płynu do szyb.