Czyszczenie ceramicznej płyty gazowej Solgaz GPC

Rozgrzałam płytę do czerwoności, po czym wylądowały na niej składniki jajecznicy. Jak to wyczyścić? Wystarczy mniej niż 5 minut.

Materiał wykonania płyt ceramicznych Solgaz jest taki sam jak we wszystkich płytach indukcyjnych na rynku (witroceramika), czyli nie może być trudno 🙂

Poniżej 4 krótkie kroki wyjaśniające czyszczenie:

gpc czyszczenie ceramicznej płyty gazowej1

 

1. Zaczynamy od Skrobaka

To po prostu ułatwia życie. Skrobak do płyt ceramicznych wygląda jak odwrócona maszynka do golenia. Można użyć go do pozbycia się największych przypaleń.

Create, Discover and Share on Gfycat

 

2. Mleczko “CZYSTOŚĆ”

To dedykowane mleczko stworzone we współpracy z firmą SOLGAZ. Sprawdza się świetnie przy wszelkich przypaleniach i innych mocnych zabrudzeniach.

Po nałożeniu na płytę czekamy około minutę, aż rozpuści tłuszcz. Pamiętaj aby tymi środkami czyścić tylko ceramiczne elementy płyty – to jedyny tak odporny materiał.

 

Create, Discover and Share on Gfycat

 

3. Wycieramy płytę szmatką lub gąbką

To mleczko, więc zostaną delikatne smugi. Ale ważne by zetrzeć to co zostało na płycie. Możesz też użyć środka PIELĘGNACJA. To też dedykowany preparat, który pomoże w czyszczeniu mniejszych zabrudzeń oraz pielęgnuje płytę.

Create, Discover and Share on Gfycat

 

4. Środek w spryskiwaczu – POŁYSK

Na koniec użyłam środka do płyt ceramicznych w sprayu. Zdecydowanie zalecany jest ten, który był przetestowany na sprzęcie SOLGAZ i dedykowany niemu. Czekamy dwie minuty i już można polerować.

Create, Discover and Share on Gfycat