* INWENTARYZACJA* Informujemy, że w dniach 24.12.2024-03.01.2025 wysyłki nie będą realizowane INWENTARYZACJA

Kuchnia w stylu klasycznym nie musi być nudna – sprawdź nasze porady!

Kuchnia w stylu klasycznym to elegancja, prostota i funkcjonalność zamknięta w wysokiej jakości umeblowaniu i naturalnej kolorystyce. Jak urządzić klasyczną kuchnię? Na jakie detale warto zwrócić uwagę?

Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu klasycznym?

Kuchnia w stylu klasycznym to ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Uniwersalność, tradycyjność i estetyka prezentują się doskonale w każdym wnętrzu. Kuchnia klasyczna to stylowy design, wysoka jakość materiałów, stonowana kolorystyka i efektowne dodatki.

Klasyczną kuchnię tworzą trzy pewne elementy, na których opiera się stylistyka tradycyjna. Pierwszym z nich są kolory – prym wiodą barwy ziemi i natury, czyli biel, beże, brązy i szarości. Kolejnym elementem są materiały, z których są wykonane meble i dodatki. Najbardziej pożądane są wysokiej jakości materiały naturalne. Warto zadbać również o odpowiednie urozmaicenia – ozdobne rzeźbienia, stylowe dekoracje i akcenty.

Ostatnimi czasy najpopularniejszym rozwiązaniem stylistycznym jest biała kuchnia klasyczna, z jasnym umeblowaniem i akcentami w delikatnych, pastelowych kolorach. Zestawienie to doskonale sprawdza się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach, nadając im elegancki, niepowtarzalny klimat. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby tradycyjną kuchnię nieco unowocześnić modernistycznymi akcentami.

Co dokładnie jest klasycznego w kuchni klasycznej?

Czym jest styl klasyczny? To uniwersalne i ponadczasowe kształty, kolory i materiały, które nie tracą na uroku z biegiem czasu. W stylu tradycyjnym główną rolę odgrywają meble wykonane z materiałów naturalnych, wysokiej jakości. Są funkcjonalne, ale także bardzo estetyczne. Delikatne żłobienia na frontach i piękne zdobienia nadają im niepowtarzalnego uroku.

Biała klasyczna kuchnia wizualnie często przypomina pokój dzienny. Jeśli jest połączona z salonem, razem tworzą harmonijną, spójną całość. Do eleganckiej, stylowej kompozycji pasują podłogi kamienne, drewniane, proste zdobienia ścienne i efektowne żyrandole. To podstawa kuchni klasycznej, do której warto dobrać niebanalne dodatki.

Dużą rolę w kuchniach klasycznych odgrywają detale. Ozdobne, profilowane fronty, eleganckie uchwyty, dekoracyjne krzesła – to tylko część elementów, które podkreślają charakter kuchni. Aranżacja tradycyjna to elementy złote, srebrne, wzorzyste ściany i niebanalne obrazy. Piękno kuchni podkreśl wysokiej jakości szkłem, porcelaną. Tak zaaranżowane wnętrze tworzy niesamowitą atmosferę w pomieszczeniu i zachęca do spędzania czasu przy wspólnym gotowaniu.

Klasyka – bezpieczeństwo, nuda, a może… po prostu klasa?

Kuchnia w stylu klasycznym kojarzy się z tradycyjnym, eleganckim wystrojem i wyszukanymi dodatkami. Choć to główne założenia nurtu tradycyjnego, możesz nieco go przełamać i nie trzymać się sztywnych zasad. Klasyka wcale nie oznacza nudy! To elegancja i styl w najlepszym wydaniu. Ponadto nigdy nie przestanie być modna.

Kuchnia klasyczna biała, szara lub w kolorach ziemi sprawdzi się u osób, które nie lubią częstych remontów i zmian designu. Meble do kuchni wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które z biegiem czasu nie tracą blasku. To rozwiązanie dla tych, którzy cenią uniwersalność, ponadczasową elegancję i wyjątkowy charakter wnętrz. Kuchnia klasyczna prezentuje się doskonale w każdym mieszkaniu i domu, w szczególności w przestrzeni otwartej na salon – stanowi wtedy spójne, estetyczne wnętrze.

Jakie sprzęty AGD pasują do klasycznej kuchni?

W każdej kuchni ogromną rolę odgrywa sprzęt AGD. Funkcjonalne urządzenia pozwalają skrócić czas przygotowania potraw czy ułatwić sprzątanie. Muszą jednak być dopełnieniem wystroju kuchni – niedopasowany wizualnie sprzęt może zepsuć cały efekt, który pragniesz osiągnąć.

Jeśli chcesz, aby sprzęt AGD wtopił się w umeblowanie i pasował stylistycznie do całości, możesz zdecydować się na rozwiązania tradycyjne, stylizowane na nieco starodawne, z nutą klimatu retro. Urządzenia te dopełnią wnętrze, tworząc niesamowity design ciepłej, domowej, eleganckiej kuchni.

Tradycyjny wystrój całości możesz także przełamać sprzętem o charakterze nowoczesnym. Proste, modernistyczne urządzenia doskonale wkomponują się w styl, dodając mu nieco pazura. Klasyką można się bawić, łamać konwenanse i stawiać na akcenty. Klasyczna biała kuchnia zyska wówczas kontrapunkt w postaci futurystycznego sprzętu AGD.

Zasady są po to, żeby je (czasem) łamać

Kuchnia klasyczna daje szerokie spektrum możliwości eksperymentowania z fakturą, wzorami i dodatkami. Jeśli wnętrze wydaje Ci się zbyt proste i nieco nudne – nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę je urozmaicić. Kontrastujące, odważne kolory w dodatkach, ciekawe obrazy czy akcesoria kuchenne to drobne szczegóły, które mocno wpływają na ostateczny odbiór stylistyki wnętrza.

Postaw na niestandardowy zegar na ścianie lub ciekawą formę przyprawników. Elegancką całość przełamiesz nieco tekstyliami, np. obrusem czy zasłonami. Zdecyduj się na niebanalny wzór na kafelkach przy płycie grzewczej i ozdobny żyrandol. Pamiętaj jednak, aby nie stracić niepowtarzalnego klimatu – to właśnie w harmonii i prostocie tkwi sekret kuchni klasycznej.

Klasyczna czy nie – pamiętaj, że ma podobać się Tobie

Biała lub szara kuchnia klasyczna to aranżacja ponadczasowa – nigdy nie wyjdzie z mody. Robi doskonałe wrażenie nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania. To idealny wybór dla osób, które cenią prostotę, funkcjonalność, tradycyjną i elegancką stylistykę. Jest mnóstwo różnorodnych pomysłów na urządzenie wnętrza, ale to Ty masz się w nim czuć swobodnie.

Pamiętaj, że w każdej kuchni najważniejszy jest wysokiej jakości sprzęt AGD. Wybierz nowoczesny piekarnik, płytę grzewczą i okap, które ułatwią Ci codzienne czynności. Sprawdź ofertę urządzeń gospodarstwa domowego marki Solgaz, która od ponad dwudziestu lat gości w polskich domach. Dobry sprzęt to połowa sukcesu w każdej kuchni.

Proponowane artykuły

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Czym różni się płyta ceramiczna od indukcyjnej – jaką płytę grzewczą wybrać

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Na to pytania odpowiada sobie każdy, który stoi przed wyborem płyty grzewczej zasilanej na prąd. Zasady...

CZYTAJ DALEJ
Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Przepis na: DOMOWY CHLEB Z ZIARNAMI BEZ ZAKWASU

Smak z dzieciństwa? Domowy chleb pieczony przez babcię… Mmmm… Pamiętasz ten zapach, ten smak i tę cudownie chrupiącą skórkę? Na...

CZYTAJ DALEJ
Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Oznaczenia na piekarniku – jak czytać symbole na piekarniku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze możliwości piekarnika są o niebo większe aniżeli tego sprzed 10 czy 20 lat. Funkcji...

CZYTAJ DALEJ
revhunter