SCR Onet
Raty RRSO 0%
Kup teraz!
Tylko do
31.08.2021 r.

Czyszczenie płyty ceramicznej Solgaz

 

Poradnik czyszczenia płyty gazowej bez płomieni

Rozgrzałam płytę do czerwoności, po czym wylądowały na niej składniki jajecznicy. Jak to wyczyścić? Wystarczy mniej niż 5 minut.

Materiał, z jakiego wykonane są płyty ceramiczne Solgaz jest taki sam, jak we wszystkich płytach indukcyjnych na rynku (witroceramika), czyli nie może być trudno :).

 

Zobacz środki do pielęgnacji

 

Poniżej 4 krótkie kroki wyjaśniające czyszczenie:

gpc czyszczenie ceramicznej płyty gazowej1

 

Krok 1.
Zaczynamy od Skrobaka

To po prostu ułatwia życie. Skrobak do płyt ceramicznych wygląda jak odwrócona maszynka do golenia. Można użyć go do pozbycia się największych przypaleń.

Create, Discover and Share on Gfycat

Krok 2.
Mleczko „CZYSTOŚĆ”

To dedykowane mleczko stworzone we współpracy z firmą SOLGAZ. Sprawdza się świetnie przy wszelkich przypaleniach i innych mocnych zabrudzeniach.

Po nałożeniu na płytę czekamy około minutę, aż rozpuści tłuszcz. Pamiętaj aby tymi środkami czyścić tylko ceramiczne elementy płyty – to jedyny tak odporny materiał.

Create, Discover and Share on Gfycat

Krok 3.
Wycieramy płytę szmatką lub gąbką

To mleczko, więc zostaną delikatne smugi. Ale ważne by zetrzeć to co zostało na płycie. Możesz też użyć środka PIELĘGNACJA. To też dedykowany preparat, który pomoże w czyszczeniu mniejszych zabrudzeń oraz pielęgnuje płytę.

Create, Discover and Share on Gfycat

Krok 4.
Środek w spryskiwaczu – POŁYSK

Na koniec użyłam środka do płyt ceramicznych w sprayu. Zdecydowanie zalecany jest ten, który był przetestowany na sprzęcie SOLGAZ i dedykowany niemu. Czekamy dwie minuty i już można polerować.

Create, Discover and Share on Gfycat

zamów dedykowane środki czystości

 

Zawartość koszyka
X

Suma: 0.00 zł

Przejdź do kasy Wróć do zakupów